Uusimmat ajankohtaiset

Nurmijärven Yleisurheilun joukkue Pohjola Seuracupin 2. piirikisassa

Vuoden toinen piirikisa järjestetään tiistaina 8.8. Riihimäellä. Nurmijärven Yleisurheilu joukkue on nyt valittu.

Riihimäelle kuljetaan omilla autoilla. Mikäli tarvitset kyytiä, niin ilmoita siitä oman harjoitusryhmäsi WhatsApp-ryhmässä tai laita viesti Lassi Korhoselle numeroon 040 709 6037 tai sähköpostilla lassi.korhonen@nyu.fi. Kaikille löytyy varmasti kyyti, eikä kisa jää siitä kiinni.

Kilpailun aikataulu löytyy kilpailukalenterista: https://kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=32127. Seura vastaa joukkueen ilmoittamisesta, älä ilmoittaudu itse.

Paikalla tulee olla viimeistään tunti ennen oman lajin alkua ja kaikkien tulee varautua osallistumaan myös viimeisinä lajeina oleviin viesteihin (ei 17-v), mikäli seuran etu sitä vaatii.

NYU on jälleen kiinni C-sarjan finaalipaikassa ja siitä tastellaan kynsin ja hampain iskukyisellä joukkueella. Joukkueeseen valituille saattaa tulla viime hetkiin asti lajimuutoksia, sillä mahdollisista poisjäänneistä huolimatta pyrimme maksimoimaan joukkueen suorituksen. Olethan sinäkin täysillä mukana kartuttamassa seuran pistepottia matkalla kohti Vaasassa 2.9. järjestettävää valtakunnallista C-sarjan finaalia

Joukkueen johtajina toimivat Outi Ukonmaanaho-Leinonen ja Risto Mourujärvi.

Ikäluokkien vastaavat valmentajat ovat:
11-v Riitta Rättyä
13-v Annina Pennonen
15-v Lassi Korhonen
17-v Toni Asikainen

Tiedustelut oman ryhmän valmentajalta tai Lassilta (yhteystiedot ylhäällä)

Joukkue

T11  
150 m Vivian Niemi, Siina Savolainen
60m aj Pinja Lucas, Ella Kuusela
korkeus Lotta Parviainen
kuula Lotta Montonen
1000 m kävely Siina Savolainen, Ella Kuusela
   
T13  
200 m Onerva Pennonen, Aino Vähämaa
60 m aj Alexandria Suomi, Martta Mösö
seiväs Anna Ollikainen, Nella Pursiainen
kuula Sofia Vesterinen, Emma Paananen
1000 m kävely Nella Pursiainen
   
T15  
300 m Minja Toivanen
80 m aj Liia Lehiö, Jenna Pyykkö
3-loikka Mea Scepanovic, Peppi Lucas
moukari Oona Korhonen
1000 m kävely Peppi Lucas
   
N17  
800 m Pihla Jaakola-Siimes
pituus Heta Mösö, Sara Parviainen
keihäs Milla Pihlava
   
P11  
150 m Max Tynkkynen, Atte Savolainen
60m aj Vili-Petteri Lammi, Roope Korhonen
korkeus Jyri Korhonen
kuula Aarni Heikkinen, Eetu Pallaspuro
   
P13  
200 m Topias Leinon, Sisu Heinonen
60 m aj Otso Kivistö
seiväs Paavo Jokitalo
kuula Olli Auranen
   
P15  
300 m Otso Leinonen, Jere Mourujärvi
100 m aj Jimi Nykänen
3-loikka Joona Paananen
moukari Riku Korhonen
   
M17  
800 m Jonne Mourujärvi
pituus Kasperi Kontola
keihäs Jere Paananen
   
Viestijoukkueet:  
P/T11 4x600 m Lotta P, Vivian, Vili-Petteri, Jyri (1-joukkue)
  Siina, Ella, Roope, Eetu (2-joukkue)
  varalla: Lotta M, Aarni
   
P/T13 4x600 m Onerva, Aino, Topias, Paavo
  varalla: Martta, Sisu
   
P/T15 4x800 m Minja, Oona, Riku, Otso
  varalla: Peppi, Joona
Valmennustoiminta
Nuorisotoiminta
Kilpailutoiminta
Tuulisähkö-maastojen tulokset 07.05.2024
Tuulisähkö-liigan vauhdittomien hyppyjen 2024 tulokset 17.04.2024
Nurmijärven 35. Hippo-kisat 2024 09.04.2024
Nurmijärven Yleisurheilun joukkue Seuracup-finaalissa 28.08.2023
Ratkeaako Tuulisähkö-liigan voitto sunnuntaina? 25.08.2023
Nurmijärven Yleisurheilun joukkue Seuracupissa 8.8. 04.08.2023
Tuulisähkö-liigan pistetilanne julkaistu 10.07.2023
Tuulisähkö-liigan vauhdittomien hyppyjen tulokset 26.03.2023
Tuulisähkö-vauhdittomat hypyt Klaukkalan koululla 25.3. - LUE AIKATAULU JA OHJEET 24.03.2023
Kutsu vapaaehtoiseksi Youth Athletics Gamesiin 22.02.2023
Seuraennätystaulukot ja Tuulisähkö-liigan 2022 lopputilanne päivitetty 30.09.2022
Syyskuun kilpailuraportteja 19.09.2022
Pohjola Seuracup 2022 - ohjeita joukkueelle 31.08.2022
Seuracupin finaalijoukkue nimetty 31.08.2022
Kimi Rinnekarille SM-hopeaa - NYU lähellä Kalevan maljan ennätyspisteitä 29.08.2022
19- ja 22-vuotiaiden SM-kilpailut Vaasassa 26.-28.8. 24.08.2022
Aatu ja Rasmus nuorten Ruotsi-otteluun 19.08.2022
Seuracup finaalin joukkueet selvillä - NYU mukana finaalissa 16.08.2022
SM-kilpailut keikautti Tuulisähkö-liigan kärkeä 16.08.2022
SM Nurmijärvi/Lempäälä - 10 mitalin viikonloppu NYU:lle 15.08.2022
Oskari Lehtoselle hopeaa Kalevan kisoista 08.08.2022
Pohjola Seuracup - piirikisan alustava joukkue 07.08.2022
Kalevan kisat Joensuussa - katso NYU:n urheilijoiden esittely ja aikataulut 04.08.2022
Nuorten aluemestaruuskilpailuista 13 mitalia NYU:n urheilijoille 03.08.2022
Kangasniemelle jo toinen EM-mitali samana päivänä 06.07.2022
Aatu Kangasniemelle EM-pronssia 06.07.2022
Lotta Parviainen karkumatkalla Tuulisähkö-liigassa 06.07.2022
Loistavaa menestystä YAG:ssä 21.06.2022
Seuracupin alustava joukkue on nimetty 16.06.2022
Nurmijärven Yleisurheilun viestijoukkueet YAG:ssä 05.06.2022
Tuulisähkö-liigan tilanne 30.5. 31.05.2022
8 mitalia junnuotteluista 29.05.2022
NYU:n urheilijoille 3 Koululiikuntaliiton mestaruutta 29.05.2022
Kuusi kultamitalia pm-junnuviesteistä 23.05.2022
Pm-junnuviestit - joukkueet päivitetty klo 17:20 21.05.2022
Hippo-kisat käyty - tulokset julkaistu 16.05.2022
Tuulisähkömaastoissa 44 juoksijaa - TULOKSET 10.05.2022
P15-sarjan joukkue kuudenneksi SM-maastoissa 10.05.2022
Tuulisähkö-maastojuoksut Parkkimäessä 10.5. - ILMOITTAUDU AJOISSA 09.05.2022
Tuulisähkö-liiga 2022 - katso tilanne 05.05.2022
NYU hallitsi joukkuekilpailuja pm-maastoissa 05.05.2022
Tuomarikoulutus to 5.5 klo 17.30 ILMOITTAUDU 29.04.2022
9-15 -vuotiaiden pm-maastojuoksut Porvoossa - ILMOITTAUDU 30.4. mennessä 28.04.2022
Tuulisähkö – vauhdittomat 2.4. 01.04.2022
9 urheilijaa 10 joukossa TJIG:ssä 14.03.2022
Kevään tuomarikoulutuksiin ilmoittautuminen avoinna 10.03.2022
UudYn pm-junnuhalleista 15 mitalia 10.03.2022
Talven SM-kilpailuista 4 mitalia 10.03.2022
Tampere Junior Indoor Games 11.-13.3. - Ilmoittautuminen 6.3. mennessä 02.03.2022
PM-junnuhallit Liikuntamyllyssä 5.3. - ILMOITTAUDU 2.3. MENNESSÄ 02.03.2022
PM-vauhdittomat - 14 mitalia 14.02.2022
Pm-vauhdittomat hypyt 13.2. Ilmoittaudu ajoissa. 07.02.2022
Sääntömuutoskoulutus 28.2.2022 24.01.2022
Kilpailukutsu: vauhdittomat hypyt 31.10. 19.10.2021
Seuran tilastot päivitetty 14.10.2021
Tuulisähkö-liigan ratkaisuviikko edessä 18.09.2021
Maria Kytölä taivutti viidenneksi Kalevan kisoissa 29.08.2021
Oskari Lehtoselle pronssia Kalaven kisoista 28.08.2021
Kalevan kisat – ennakkokatsaus 26.08.2021
Tuulisähkö-liigassa erittäin tiukkaa pistekamppailua 24.08.2021
Kolmas SM-viikonloppu - moniotteluista 6.sija 24.08.2021
Aluemestaruuskilpailuista moukarimitaleja Rinnekareille 19.08.2021
4 mitalia Pm-junnuotteluista 15.08.2021
Seurakisa ja heitto- ja hyppykisa 18.8. Parkkimäessä - ilmoittaudu heti! 14.08.2021
Toinen SM-viikonloppu – KISARAPORTIT 14.08.2021
19- ja 22-vuotiaiden SM-kilpailut - seuraa NYU:n urheilijoita 13.08.2021
NYU rynnisti Pohjola Seuracupin finaaliin 11.08.2021
Pohjola Seuracup 2 - ohjeita urheilijoille ja huoltajille 08.08.2021
Pohjola Seuracup 2, NYU:n joukkue ja toimitsijatehtävät 08.08.2021
Riku ja Aatu Tuulisähkö-liigan kärkinimet 08.08.2021
8 mitalia SM-kilpailuista. Lue KISARAPORTIT 08.08.2021
SM-kisaviikonloppu - katso NYU:n urheilijat 06.08.2021
Pm-junnuviesteistä 11 mitalia 06.08.2021
Nurmijärven Yleisurheilun mitalijuhlaa YAG:ssa 30.07.2021
Seurakisa ja Heitto- ja hyppykisa 1 torstaina 13.6., viestit sunnuntaina 13.6. 06.06.2021
PM-viestit ja -junnuottelut siirretään myöhemmäksi 01.06.2021
Sprintit ja seurakisa 1.6, ilmoittaudu mukaan! 27.05.2021
YAG Klaukkalaan 2023 10.05.2021
Kevään tuomarikoulutukset etäyhteyksillä 23.04.2021
Nurmijärven Sähkö NYU:n yhteistyökumppaniksi 22.02.2021
Mestaruuscupin ja rankingin lopputulokset 2020 13.02.2021
Nyu:n tilastot 2020 päivitetty 16.11.2020
Vauhdittomat hypyt peruttu 23.10.2020
Tuomarikoulutusta lokakuussa 06.10.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
NYU n vuosikokous 19.3.19 15.03.2019
Pm-vauhdittomat hypyt 13.1.19 03.01.2019
Pm-junnuhallit la 26.1.19 02.01.2019
Hyvää Uuutta Vuotta 2019! 31.12.2018
Toimintasuunnitelma vuodelle 2019 14.12.2018
Muut uutiset