Uusimmat ajankohtaiset

Seura cup 1, 22.6 NYU:n Joukkue

Joukkue on nyt kasattu ja muutokset ovat vielä mahdollisia, Elina Paananen  vastaa joukkueen kokkonpanosta. Jos esteitä tai sairastumisia ilmenee olethan välittömästi yhteydessä Elinaan 040-5636864

Elina ilmoittaa joukkueen kisa järjestäjälle, seura maksaa osallistumisen.

Seura cup osakilpailu järjestetään Riihimäellä ja seura on järjestänyt sinne bussi kuljetuksen.
Bussi lähtee Klaukkalan yleisurheilukentän parkkipaikalta klo. 15.40
Mahdollisuuus nousta kyytiin vanhalta perttulan kioskilta noin klo. 15.50
Kirkonkylällä  bussiasemlla olemme noin 16.05,
Riihimäelle arvioitu saapumisaika on 16.45.

Paluu kyytii samaa reittä, lähtee 21.15-21.30 välillä kun kisat on saatu kisattua.

Kaikille urheilijoille on varattu paikka bussista, ilmoita jos et tule yhteiskuljetuksella kisoihin, näin vapautuu paikkoja huoltajille ja vanhemmille, niitä voi kysellä Elinalta. Maalaus- ja tukka talkoo aloitetaan monikon pihassa klo. 15.15, vanhempia saa tulla auttamaan. Sinistä nauhaa on hankittu!

Tässä iskukykyinen joukkueemme, kiva ettö olet mukana viemässä seuraamme finaalia kohti! 

T11     P11    
60m Martta Mösö Alexandria Suomi 60m Otso Kivistö Aarni Heikkinen
1000m Peppi Lucas Lotta Parviainen 1000m Oliver Laapas Daniel Honkala
pituus Pihla Peltoniemi Onerva Pennonen pituus Topias Leinonen Väinö Lyytinen
kiekko Mira Montonen Lotta Montonen kiekko Riku Korhonen Jyri Korhonen
4x50m Onerva, Martta, Pihla, Peppi   4x50m Otso, Topias, Riku, Oliver  
  Alexandria, Lotta M., Lotta P., Mira     Jyri, Daniel, Väinö, Aarni  
           
T13     P13    
60m Jenna Pyykkö   60m Anton Ylärakkola Vesa Lyytinen
1000m Minja Toivanen Heta Mösö 1000m Otso Leinonen Jere Mourujärvi
korkeus Liia Lehiö Iida Paananen korkeus Joona Paananen  
keihäs Oona Korhonen Emma Kangasniemi keihäs Jere Paananen Aarne Ryynänen
4x100m Oona, Liia, Jenna, Minja   4x100m Anton, Vesa, Jere, Joona  
  Iida, Heta, Karoliina, Vivian     Otso, Jere M., Aarne, Vili-Petteri   
T15     P15    
100m Sara Parviainen   100m Touko Hyvärilä Nuutti Toivonen
2000m Pihla Jaakola-Siimes   2000m Rasmus Laapas Jonne Mourujärvi
seiväs Milla Pihlava Anna Ollikainen seiväs Olli Auranen  
kuula Sanni Lehtonen Isabella Edelman kuula Aatu Kangasniemi  
4x100m Milla, Pihla, Sanni, Sara   4x100m Touko, Rasmus, Jonne, Nuutti  
           
N17     M17    
200m Selma Mäenpää   200m Veikka Karujärvi Kasper Turunen
3-loikkka Emma Lehtonen Greta Laukala 3-loikka Kasperi Kontola  
kuula Oona Ketomäki Emmi Kotamäki kuula

Mikko Huhta

 
Alustava aikataulu

JUOKSUT 

17.30 	T15 4x100m 
17.40 	P15 4x100m 
17.50	T13 4x100m 
18.00 	P13 4x100m 
18.10	T11 4x50m 
18.20	P11 4x50m 
18.30	N17 200m 
18.40	M17 200m 
18.50	T15 100m 
19.00	P15 100m 
19.10	T11 60m 
19.20	P11 60m 
19.30	T13 60m 
19.40	P13 60m 
19.50	T11 1000m 
20.00	P11 1000m 
20.10	T13 1000m 
20.20	P13 1000m 
20.30	T15 2000m 
20.40	P15 2000m 

KENTTÄLAJIT 

KUULA 
17.30	N/M17 kuula		 
18.30	T/P15 kuula 

3-LOIKKA (takatuuleen) 
18.30	N/M17 3-loikka 

PITUUS 
17.30	P11 pituus		 
18.40 	T11 pituus 

SEIVÄS 
18.00	T/P15 seiväs 

KORKEUS 
18.15	T13 korkeus 
19.15	P13 korkeus 

KEIHÄS 
18.30	T13 keihäs 
19.30	P13 keihäs 

KIEKKO 
17.30	T11 kiekko 
18.45	P11 kiekko 
Valmennustoiminta
Nuorisotoiminta
Kilpailutoiminta
Nurmijärven Yleisurheilun mitalijuhlaa YAG:ssa 30.07.2021
Seurakisa ja Heitto- ja hyppykisa 1 torstaina 13.6., viestit sunnuntaina 13.6. 06.06.2021
PM-viestit ja -junnuottelut siirretään myöhemmäksi 01.06.2021
Sprintit ja seurakisa 1.6, ilmoittaudu mukaan! 27.05.2021
YAG Klaukkalaan 2023 10.05.2021
Kevään tuomarikoulutukset etäyhteyksillä 23.04.2021
Nurmijärven Sähkö NYU:n yhteistyökumppaniksi 22.02.2021
Mestaruuscupin ja rankingin lopputulokset 2020 13.02.2021
Nyu:n tilastot 2020 päivitetty 16.11.2020
Vauhdittomat hypyt peruttu 23.10.2020
Tuomarikoulutusta lokakuussa 06.10.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
NYU n vuosikokous 19.3.19 15.03.2019
Pm-vauhdittomat hypyt 13.1.19 03.01.2019
Pm-junnuhallit la 26.1.19 02.01.2019
Hyvää Uuutta Vuotta 2019! 31.12.2018
Toimintasuunnitelma vuodelle 2019 14.12.2018
Muut uutiset