Tulokset 2016

Nuorten Eliittikisat
Nurmijärvi, Klaukkala
Järjestäjä: Nurmijärven Yleisurheilu ry
15.6.2011
M17 100 m
1. Otto Ahlfors1994IkaalU11,03
2. Viljami Kaasalainen1995MikkKV11,22
3. Kristian Salo1995NakkVire11,26
4. Samu Kurppa1994SalVil11,32
5. Erik Back1994HIFK11,39
6. Heikki Nieminen1994JanJa11,41
7. Miika Wynne-Ellis1994LänsiUU11,43
7. Ville Hakomäki1994YlihJu11,43
9. Markus Skyttä1995KouvU11,50
10. Mikko Karvinen1994KU-5811,52
11. Sami Nieminen1994KanksLei11,54
12. Matias Linkoaho1994HKV11,56
13. Mikael Reuna1994HämeenlTa11,63
14. Niko Pronin1994HKV11,64
15. Ilari Mäkinen1995NurmijYU11,68
16. Arttu Nikkilä1994TampU11,70
17. Jerri Råman1995HKV11,74
18. Sampo Ranta1995HIFK11,76
19. Samuel Rautapalo1995HKV11,78
20. Elias Lassila1994HKV11,81
21. Jevgeni Aleksandrov1995HIFK11,82
22. Jimi Råman1996HKV11,88
23. Joona Ruohonen1995LahdA11,92
24. Niklas Komi1995IFSibboV11,99
25. Andreas Lindström1995KU-5812,08
26. Tuomas Kaukolahti1994KU-5812,11
27. Simon Wickström1994IFSibboV12,15
28. Joni Arponen1995HIFK12,17
29. Wilhelm Nielsen1995LovTor12,54
Kalle Petrelius1994LahdADQ
Philip Af Hällström1995EsboIFDQ
Ville Hakala1995MaarMaDQ
Erä 1                Tuuli: +0.1
1. Samuel Rautapalo1995HKV11,78
2. Jevgeni Aleksandrov1995HIFK11,82
3. Joona Ruohonen1995LahdA11,92
4. Tuomas Kaukolahti1994KU-5812,11
5. Simon Wickström1994IFSibboV12,15
6. Joni Arponen1995HIFK12,17
7. Wilhelm Nielsen1995LovTor12,54
Philip Af Hällström1995EsboIFDQ
Erä 2                Tuuli: +0.1
1. Matias Linkoaho1994HKV11,56
2. Niko Pronin1994HKV11,64
3. Ilari Mäkinen1995NurmijYU11,68
4. Sampo Ranta1995HIFK11,76
5. Elias Lassila1994HKV11,81
6. Jimi Råman1996HKV11,88
7. Andreas Lindström1995KU-5812,08
Ville Hakala1995MaarMaDQ
Erä 3                Tuuli: -0.8
1. Erik Back1994HIFK11,39
2. Miika Wynne-Ellis1994LänsiUU11,43
3. Sami Nieminen1994KanksLei11,54
4. Mikael Reuna1994HämeenlTa11,63
5. Arttu Nikkilä1994TampU11,70
6. Jerri Råman1995HKV11,74
7. Niklas Komi1995IFSibboV11,99
Kalle Petrelius1994LahdADQ
Erä 4                Tuuli: 0.0
1. Otto Ahlfors1994IkaalU11,03
2. Viljami Kaasalainen1995MikkKV11,22
3. Kristian Salo1995NakkVire11,26
4. Samu Kurppa1994SalVil11,32
5. Heikki Nieminen1994JanJa11,41
6. Ville Hakomäki1994YlihJu11,43
7. Markus Skyttä1995KouvU11,50
8. Mikko Karvinen1994KU-5811,52
M17 300 m
1. Erik Back1994HIFK35,76
2. Miika Wynne-Ellis1994LänsiUU36,34
3. Matias Linkoaho1994HKV36,49
4. Sampo Ranta1995HIFK36,58
5. Elmo Koivunen1994EsboIF36,93
6. Veli-Matti Takkinen1994KuusEV37,10
7. Jimi Råman1996HKV37,18
8. Niko Pronin1994HKV37,43
9. Elias Lassila1994HKV37,52
10. Jerri Råman1995HKV37,59
11. Jevgeni Aleksandrov1995HIFK37,62
12. Wassim Chokairy1994HKV37,93
13. Sami Nieminen1994KanksLei38,23
14. Joni Arponen1995HIFK39,12
15. Niklas Komi1995IFSibboV39,34
16. Wilhelm Nielsen1995LovTor40,10
17. Juhana Eliala1995VihdVie40,36
18. Antti Sappinen1995EsboIF41,35
Andreas Lindström1995KU-58DNS
Erä 1
1. Joni Arponen1995HIFK39,12
2. Niklas Komi1995IFSibboV39,34
3. Wilhelm Nielsen1995LovTor40,10
4. Juhana Eliala1995VihdVie40,36
5. Antti Sappinen1995EsboIF41,35
Erä 2
1. Matias Linkoaho1994HKV36,49
2. Sampo Ranta1995HIFK36,58
3. Veli-Matti Takkinen1994KuusEV37,10
4. Jimi Råman1996HKV37,18
5. Jevgeni Aleksandrov1995HIFK37,62
6. Sami Nieminen1994KanksLei38,23
Erä 3
1. Erik Back1994HIFK35,76
2. Miika Wynne-Ellis1994LänsiUU36,34
3. Elmo Koivunen1994EsboIF36,93
4. Niko Pronin1994HKV37,43
5. Elias Lassila1994HKV37,52
6. Jerri Råman1995HKV37,59
7. Wassim Chokairy1994HKV37,93
Andreas Lindström1995KU-58DNS
M17 800 m
1. Ville Lampinen1994KU-581.55,50
2. Joonas Rinne1995SaarijPu1.56,10
3. Robert Nummela1994IFSibboV1.56,52
4. Juho Jumisko1994LapLu1.57,51
5. Sampo Rantala1994HKV2.01,39
6. Miika Eskuri1994OulNMKY2.02,11
7. Marko Vendelin1995SalVil2.04,82
8. Marc Sundén1996IFSibboV2.06,50
9. Samuli Manninen1995HIFK2.09,32
M17 3000 m
1. Otto Loukkalahti1994IFRaseb9.12,16
2. Lukas Valtonen1994IFRaseb9.13,98
3. Vesa Linnamaa1994NoormNo9.23,10
4. Måns Vikström1994BorgåAk9.29,56
5. Niki Maksimainen1995LahdA9.31,22
M17 110 m aj
1. Aleksi Tuononen1994ÄhtU14,52
2. Niko Tahvanainen1994PyhäsU14,63
3. Niko Pronin1994HKV14,82
4. Valtteri Toimela1995TampPy15,38
5. Veli-Matti Takkinen1994KuusEV15,51
6. Samuel Rautapalo1995HKV15,77
6. Antti Vähäkainu1994KU-5815,77
8. Aleksi Suni1994TampPy15,91
9. Aleksi Harju1994LahdA16,38
10. Ilari Mäkinen1995NurmijYU16,41
Erä 1                Tuuli: -0.9
1. Veli-Matti Takkinen1994KuusEV15,51
2. Samuel Rautapalo1995HKV15,77
3. Aleksi Harju1994LahdA16,38
4. Ilari Mäkinen1995NurmijYU16,41
Erä 2                Tuuli: -1.0
1. Aleksi Tuononen1994ÄhtU14,52
2. Niko Tahvanainen1994PyhäsU14,63
3. Niko Pronin1994HKV14,82
4. Valtteri Toimela1995TampPy15,38
5. Antti Vähäkainu1994KU-5815,77
6. Aleksi Suni1994TampPy15,91
M17 3000 m kävely
1. Joosep Teemaa1994EsboIF15.41,23
M17 Korkeus
1. Samuli Eriksson1995LänsiUU195
1,65170175180183E+32
-   -   -   -   O   - XXO   -  XOX-XX
2. Samuli Sievi-Korte1994ViialVa189
1,65170175180183E+23
-   -   -   -  XO   O XXO XXX
3. Hannes Torppa1994VetU186
1,65170175180183E+23
-   -   -   - XXO  XO   - XXX
4. Patrik Eklund1995PargIF175
165170175180
-   O   O XXX
5. Oskar Andersson1995IFSibboV170
165170175
-   O XXX
6. Anssi Lähteenmäki1995HKV170
165170175
O  XO XXX
Valtteri Toimela1995TampPyDNS
M17 Pituus
1. Ville Hakomäki1994YlihJu6,92 -1.5
6,41  6,92  6,78  6,49  6,85  6,67
-2.7  -1.5  -2.4  -1.1  -1.7  -2.7
2. Konsta Kauppinen1994OrimJy6,45 -1.4
6,09     X  6,45  6,38  6,41     X
-2.0  -2.0  -1.4  -2.0  -0.9  -2.7
3. Ville Heikkilä1994HKV6,27 -1.2
X  6,27  5,95  6,09  6,04     X
-2.5  -1.2  -1.2  -1.7  -1.6  -2.2
4. Antti Vähäkainu1994KU-586,06 -2.4
5,85     X  6,06  5,79  5,78     -
-2.3  -2.8  -2.4  -1.6  -1.2  -2.2
5. Philip Af Hällström1995EsboIF5,96 -2.0
X     X  5,96  5,84     X  5,78
-2.2  -0.8  -2.0  -0.9  -1.5  -0.5
6. Andreas Lindström1995KU-585,78 -1.9
5,78     X  5,76  5,67  5,49  5,56
-1.9  -0.5  -1.6  -1.1  -2.1  -1.3
7. Antti Sappinen1995EsboIF5,20 -1.8
X     X  5,03     X  4,59  5,20
-1.6  -0.8  -2.3  -1.8  -0.6  -1.8
M17 Kuula
1. Matti Sivonen1994KuivAu18,51
17,44  18,51      X  17,91  18,24X
2. Nico Oksanen1994LoimVoi17,50
17,50  17,29      X  16,97      X17,06
3. Markus Kokkonen1995PyhäsU15,00
X  13,55  14,28  15,00      X14,43
M17 Moukari
1. Waltteri Lahtinen1995NoormNo71,21
63,21  68,12  66,71  67,59  69,1471,21
2. Marko Järvinen1995PetäjävPe69,45
65,92  66,21  68,24      X  67,9769,45
3. Risto Kauppinen1994TampU69,00
67,25  67,32  67,89  69,00      X68,58
4. Markus Kokkonen1995PyhäsU67,36
X  63,43      X  64,71  66,3167,36
5. Tommi Remes1994KiuruvJä65,82
61,46      X      X      X  62,0365,82
6. Henri Liipola1994KoskKai62,85
X  60,93  62,85  59,82  57,89X
7. Antti Rinta-Aho1994TöysVe62,44
59,26  57,64  60,89      X  62,44X
8. Arttu Väänänen1994VarpVi62,24
59,71      X  60,20      X  60,0462,24
9. Fredrik Fröberg1995SjundeåIF58,24
57,69  58,24      X
10. Jani Pihkanen1995SomE51,23
51,06      X  51,23
11. Joni Syrjälä1995TampPy51,15
X      X  51,15
12. Taneli Kantanen1995ViipU40,02
X  38,49  40,02
M19 100 m
1. Eetu Rantala1993OulPy10,83
2. Ahmed Jumaa1992LahdA10,98
3. Jussi Kanervo1993HIFK11,17
4. Pasi Roslund1992RaumU11,18
5. Samuli Lehtinen1993LahdA11,19
6. Elmo Lakka1993KouvU11,26
7. Tommi Eerola1992KarhU11,28
8. Markus Koivula1993TampPy11,33
9. Juha Jokela1992RaahVe11,48
10. Eetu Viitala1992LempKi11,49
11. Tapio Nieminen1993RiihimKi11,60
12. Juho Heiska1993KuortKu11,66
13. Zacharias Holmkvist1992IFSibboV11,69
14. Tomi Nieminen1993KanksLei11,80
15. Juuso Varjonen1993LiedPa11,81
16. Tuomas Eliala1993VihdVie11,83
17. Jussi Valtanen1992LiedPa11,95
18. Oskari Luukkonen1992KarhU12,03
Antti Stenholm1993JanJaDQ
Erä 1                Tuuli: -0.1
1. Tapio Nieminen1993RiihimKi11,60
2. Juuso Varjonen1993LiedPa11,81
3. Tuomas Eliala1993VihdVie11,83
4. Jussi Valtanen1992LiedPa11,95
Antti Stenholm1993JanJaDQ
Erä 2                Tuuli: -1.1
1. Juha Jokela1992RaahVe11,48
2. Eetu Viitala1992LempKi11,49
3. Juho Heiska1993KuortKu11,66
4. Zacharias Holmkvist1992IFSibboV11,69
5. Tomi Nieminen1993KanksLei11,80
6. Oskari Luukkonen1992KarhU12,03
Erä 3                Tuuli: -0.6
1. Eetu Rantala1993OulPy10,83
2. Ahmed Jumaa1992LahdA10,98
3. Jussi Kanervo1993HIFK11,17
4. Pasi Roslund1992RaumU11,18
5. Samuli Lehtinen1993LahdA11,19
6. Elmo Lakka1993KouvU11,26
7. Tommi Eerola1992KarhU11,28
8. Markus Koivula1993TampPy11,33
M19 400 m
1. Jani Koskela1993TampPy49,60
2. Tuukka Salmi1993LahdA50,25
3. Juho Vanhala1994HarjavJy50,68
4. Aki Haiko1992RekRai51,49
5. Jaakko Lehtilä1993HKV51,85
5. Jussi-Pekka Laaksonen1993ForssSa51,85
7. Joel Eronen1993TapE52,20
8. Jussi Valtanen1992LiedPa53,29
9. Jere Jokinen1992LahdA56,88
Erä 1
1. Jussi-Pekka Laaksonen1993ForssSa51,85
2. Jussi Valtanen1992LiedPa53,29
3. Jere Jokinen1992LahdA56,88
Erä 2
1. Jani Koskela1993TampPy49,60
2. Tuukka Salmi1993LahdA50,25
3. Juho Vanhala1994HarjavJy50,68
4. Aki Haiko1992RekRai51,49
5. Jaakko Lehtilä1993HKV51,85
6. Joel Eronen1993TapE52,20
M19 800 m
1. Joel Holma1992JyväskKU1.59,75
2. Toni Astikainen1993ImU2.00,26
3. Lauri Junnila1992NoormNo2.01,06
4. Eerik Sillanpää1992IFSibboV2.02,53
5. Victor Nielsen1993LovTor2.02,76
6. Anton Haapanen1993AsikkRai2.03,51
7. Mikko Pekkanen1993MiehVi2.05,42
8. Mikko Pohjanvirta1993RekRai2.15,32
9. Antti Oivanen1993TuUL2.16,89
Aki Haiko1992RekRaiDNS
M19 2000 m ej
1. Ossi Hakulinen1993EspTa6.30,96
M19 110 m aj
Tuuli: -1.4
1. Pasi Roslund1992RaumU14,06
2. Jussi Kanervo1993HIFK14,21
3. Lauri Voutilainen1992EspTa14,93
4. Taneli Monni1992JyväskKU15,62
5. Tomi Nieminen1993KanksLei16,41
M19 400 m aj
1. Juuso Varjonen1993LiedPa57,38
2. Aapo Niemi1992TuUL58,12
3. Mikko Takkinen1992KuusEV1.00,19
4. Tuomas Eliala1993VihdVie1.00,47
Tapio Nieminen1993RiihimKiDNF
M19 Korkeus
1. Markus Kaurto1993ValkHa189
189192195198
O   - XX-   X
M19 Kolmiloikka
1. Jere Mäkelä1993NurmijYU14,57 +0.3
X 14,57 14,49 14,25     X 14,44
+0.9  +0.3   0.0  -0.1  +1.3  +0.9
2. Leevi Lindstedt1992HollU14,10 +0.9
13,67 13,98 14,00 13,98     X 14,10
+0.9   0.0  -0.1   0.0  +0.9  +0.9
3. Ilpo Kantanen1992SuonVa13,75 +0.2
12,85 13,63     X 13,75     X 12,79
+0.6  +0.1  +0.4  +0.2  +0.6  +0.9
4. Tuomas Kaukolahti1994KU-5813,68 +1.1
13,58 13,55 13,61 13,56 13,43 13,68
+1.3  +0.4  +0.6  -0.2   0.0  +1.1
5. Niko Simola1993VammsVoi13,16 +0.7
13,16     X     X     X     X 13,10
+0.7  +0.2  +0.1   0.0  +0.1  +1.8
6. Lauri Kyöstilä1993SalVil12,96 +0.2
12,60 12,72 12,96     X 12,57 10,99
+1.1  +0.2  +0.2   0.0  +0.1  +0.3
7. Markus Kallio1993HKV12,92 -0.5
12,64 12,89 12,92 10,82     X 12,92
+0.4  +0.7  -0.5  -0.1  +0.7  +0.4
8. Mikko Pohjanvirta1993RekRai11,98 +0.4
11,98 11,68 11,61     X 11,73     X
+0.4  +0.1  +0.1  +0.1  +0.5  +0.6
M19 Moukari
1. Ilmari Lahtinen1993NoormNo71,81
67,15  70,64  68,27      X  71,81X
2. Juho Saarikoski1993NoormNo71,03
69,25  69,41  70,81  71,03  70,7670,64
3. Mikko Koskiranta1992KristU66,37
66,00      X  66,37  65,27  62,9651,68
4. Jukka Vehmas1992PorinPy64,38
61,08  62,48  64,14  64,38  63,6964,35
5. Tuomas Kalliovaara1992LänsiUU62,95
X      X  62,95  61,71      X59,76
M19 Keihäs
1. Severi Aalto1993NurmijYU65,38
64,37  60,51  65,38      X      X60,63
2. Henri Kontio1992TaipVei62,59
59,39  61,53  62,59  59,60  59,7861,38
3. Toni Lifländer1993ImU61,14
61,10  58,94  61,14      X  57,15X
4. Rasmus Maukonen1992JyväskKU60,30
60,30      X  59,23      X      X56,19
5. Henri Parviainen1993KiihtU59,36
54,16  59,36  56,56  58,48  55,7058,24
6. Philip Talus1992VasaIS58,33
54,94  58,33  57,10      X  53,1956,55
7. Roni Pämppi1993EurajVei57,21
55,95  53,84  54,72      X  57,21X
8. Tuukka Taitonen1992LahdA55,63
X      X  52,86      X  55,63X
N17 100 m
1. Riikka Kokko1995OulPy12,24
2. Jatta-Juulia Hanski1994KarhU12,61
3. Kristiina Vuorvirta1994VeikkVei12,78
4. Jenna Pihkola1994LahdA12,81
5. Sandra Pihlström1994IFRaseb12,94
6. Neea Honkala1995LahdA13,00
7. Mari Karjanlahti1995NummKip13,04
8. Laura Räsänen1994EspTa13,22
9. Nea Pronin1997HKV13,22
10. Sonja Nousiainen1995MikkKV13,36
11. Laura Jokinen1994KuusEV13,37
12. Henna Nevala1995HIFK13,48
13. Jenni Jäntti1995HIFK13,50
14. Vera Suihko1995TampPy13,58
15. Noora Ylönen1995HIFK13,81
16. Aino Siekkinen1995EspTa14,15
17. Sandra Ekblom1997HIFK14,19
Eevi Viitanen1997TuULDNS
Erä 1                Tuuli: -0.7
1. Jenni Jäntti1995HIFK13,50
2. Noora Ylönen1995HIFK13,81
3. Aino Siekkinen1995EspTa14,15
4. Sandra Ekblom1997HIFK14,19
Erä 2                Tuuli: -0.1
1. Sandra Pihlström1994IFRaseb12,94
2. Mari Karjanlahti1995NummKip13,04
3. Laura Räsänen1994EspTa13,22
4. Nea Pronin1997HKV13,22
5. Vera Suihko1995TampPy13,58
Eevi Viitanen1997TuULDNS
Erä 3                Tuuli: -0.2
1. Riikka Kokko1995OulPy12,24
2. Jatta-Juulia Hanski1994KarhU12,61
3. Kristiina Vuorvirta1994VeikkVei12,78
4. Jenna Pihkola1994LahdA12,81
5. Neea Honkala1995LahdA13,00
6. Sonja Nousiainen1995MikkKV13,36
7. Laura Jokinen1994KuusEV13,37
8. Henna Nevala1995HIFK13,48
N17 300 m
1. Kamilla Nurminen1995HKV40,98
2. Amira Chokairy1995HKV41,82
3. Laura Räsänen1994EspTa42,03
4. Frida Sevón1995IFRaseb42,44
5. Hanna Liukka1994KeskiUYU42,89
6. Jenni Jäntti1995HIFK43,69
7. Matilda Wikström1995IFSibboV44,10
8. Jasmiina Hirvonen1994OrimJy44,13
9. Ella Rimpilä1995HKV44,34
10. Henrika Suhonen1994PorvU44,41
11. Henna Nevala1995HIFK44,86
12. Jonna Peltonen1994KeskiUYU45,48
13. Sara Romppainen1997HIFK46,50
14. Noora Sipinen1994EspTa47,42
Noora Ylönen1995HIFKDNS
Erä 1
1. Jenni Jäntti1995HIFK43,69
2. Matilda Wikström1995IFSibboV44,10
3. Henrika Suhonen1994PorvU44,41
4. Jonna Peltonen1994KeskiUYU45,48
5. Sara Romppainen1997HIFK46,50
6. Noora Sipinen1994EspTa47,42
Noora Ylönen1995HIFKDNS
Erä 2
1. Kamilla Nurminen1995HKV40,98
2. Amira Chokairy1995HKV41,82
3. Laura Räsänen1994EspTa42,03
4. Frida Sevón1995IFRaseb42,44
5. Hanna Liukka1994KeskiUYU42,89
6. Jasmiina Hirvonen1994OrimJy44,13
7. Ella Rimpilä1995HKV44,34
8. Henna Nevala1995HIFK44,86
N17 800 m
1. Sallamari Koskinen1994IlmajKi2.18,20
2. Marianne Pitkänen1994KuopSV2.21,36
3. Emma Hyyppä1995LahdA2.24,41
4. Essi Kivelä1997IkaalU2.26,96
5. Meri Mahlamäki1994SeinäjSU2.28,32
6. Sonja Pekkarinen1995KaipVi2.30,85
N17 100 m aj
1. Jatta-Juulia Hanski1994KarhU14,32
2. Reetta Hurske1995TampPy14,47
3. Laura Jokinen1994KuusEV14,64
4. Kati Perälä1994LapVi14,82
5. Vera Suihko1995TampPy15,43
6. Anni Vakkuri1994LiedPa15,54
7. Laura Vainionpää1995HIFK15,59
8. Ida Otstavel1994PargIF15,69
9. Vilma Lahti1994HämeenlTa15,96
10. Valeria Borovskaya1995HKV16,63
11. Hanna Liukka1994KeskiUYU16,81
Mervi Tulonen1994VeikkVeiDNF
Erä 1                Tuuli: -1.3
1. Vera Suihko1995TampPy15,43
2. Laura Vainionpää1995HIFK15,59
3. Valeria Borovskaya1995HKV16,63
4. Hanna Liukka1994KeskiUYU16,81
Mervi Tulonen1994VeikkVeiDNF
Erä 2                Tuuli: -1.1
1. Jatta-Juulia Hanski1994KarhU14,32
2. Reetta Hurske1995TampPy14,47
3. Laura Jokinen1994KuusEV14,64
4. Kati Perälä1994LapVi14,82
5. Anni Vakkuri1994LiedPa15,54
6. Ida Otstavel1994PargIF15,69
7. Vilma Lahti1994HämeenlTa15,96
N17 3000 m kävely
1. Amanda Åström1995EsboIF16.05,59
2. Anni Hyrkäs1994ViialVa16.31,72
3. Kialiina Tonttila1995EsboIF18.11,09
N17 Seiväs
1. Aino Siitonen1994HKV340
310320330340350
XO   O  XO   O XXX
2. Milla Mikkanen1994KuopSV340
310320330340350
-   - XXO  XO XXX
3. Julia Uutela1995HKV320
310320330
O   O XXX
N17 Pituus
1. Merika Sumanen1994TampPy5,63 +0.3
X  5,05     X  5,63     X  5,49
+0.8  +0.5  +0.2  +0.3  +0.8  +0.4
2. Kristiina Vuorvirta1994VeikkVei5,59 +0.2
5,47  5,41  5,59     X     X  5,37
+0.9  +0.9  +0.2  +0.8  -0.2  +0.4
3. Reetta Hurske1995TampPy5,44 +0.5
X  5,44  5,41     X  5,35  5,30
+0.8  +0.5  +0.2  +0.9  +0.1  +0.4
4. Ida Otstavel1994PargIF5,21 +0.9
X  5,21     X  4,77     X  5,15
+0.5  +0.9  +0.1  +0.5  +0.7  +0.5
6. Vera Suihko1995TampPy4,98 +0.4
4,94  4,98     X  4,86  4,85  4,94
+0.9  +0.4  +0.1  +0.2  +0.9  +0.4
7. Riikka Rajamäki1994KeskiUYU4,77 +0.1
4,56  4,56  4,65  4,64     X  4,77
+0.9  +0.9  +0.5  +0.6  +0.1  +0.1
8. Anna Juutilainen1996LeppSi4,76 +0.3
4,40  4,56  4,67  4,55  4,44  4,76
+0.6  +0.8  +0.2  +0.5  +0.5  +0.3
9. Pinja Pikkupeura1997HIFK4,59 +0.3
X  4,52  4,59
+1.0  +0.7  +0.3
10. Sandra Ekblom1997HIFK4,50 +0.4
X  3,58  4,50
+0.9  +1.1  +0.4
11. Elisabet Vaurasalo1995JanJa4,46 +0.3
4,16  4,46  3,27
+0.4  +0.3  +0.4
12. Aino Siekkinen1995EspTa4,36 +0.5
X  4,36  4,35
+0.9  +0.5  +0.3
Tilda Lipasti1998HIFKNM
Laura Vainionpää1995HIFKDNS
N17 Kiekko
1. Heini Järventausta1994LempKi44,66
44,66  43,87  42,51  41,19      XX
2. Jessica Meriheinä1995LiljIK38,63
37,46  37,91      X  38,63  35,40X
3. Tuula Penttinen1994PuumVi36,70
X      X  36,70  35,25  34,4133,23
4. Isabelle Nygårds1994IFKraft36,59
X      X  35,96      X  35,3636,59
5. Susanna Törrönen1998EsboIF35,96
34,52  35,96  35,69  35,79  35,27X
6. Miia Makkonen1994SysmSi35,70
X      X  33,96      X      X35,70
7. Aino Olkkonen1994HartVoi33,21
32,24      X  30,90  33,21  31,37X
8. Emma Rintamäki1994IFFemman31,56
31,53      X      X  31,56      XX
9. Anni Jauhiainen1994JanJa30,67
29,63  30,67      X
10. Pauliina Linnakoski1994NummKip20,01
X      X  20,01
Tiina Viitakangas1994TurWeiNM
X      X      X
N17 Moukari
1. Sanni Saarinen1994SäkU55,33
2. Heli Rinnekari1994NurmijYU55,12
3. Mikaela Gerkman1995EspTa53,33
4. Taru Turkia1995YlämPy50,18
5. Katariina Kuoppala1995SeinäjSU49,55
6. Milla Nieminen1994LahdA49,43
7. Mette Snellman1995KarhU49,22
8. Erica Riento1994NurmijYU48,77
9. Henna Ylinen1994KauhajKa48,23
10. Roosa Yli-Malmi1994LahdA48,13
11. Milja Jylhänniska1995OulPy47,83
12. Tiina Rinnekari1996NurmijYU45,52
13. Rebecca Barck1994HIFK43,95
14. Inga Linna1995RiihimKi40,47
15. Kati Nurminen1995RekRai34,86
Ryhmä 1
1. Sanni Saarinen1994SäkU55,33
53,21  51,69  50,61  54,48  55,3347,96
2. Heli Rinnekari1994NurmijYU55,12
44,02  53,64  54,67  53,95      X55,12
3. Mikaela Gerkman1995EspTa53,33
52,30  50,44  48,96      X  53,3348,34
4. Taru Turkia1995YlämPy50,18
48,60  50,18  46,70  49,22  49,8446,67
5. Katariina Kuoppala1995SeinäjSU49,55
X  46,49  46,18      X  47,8749,55
6. Milla Nieminen1994LahdA49,43
X  45,32  46,88  49,43  48,4947,50
7. Erica Riento1994NurmijYU48,77
48,77      X      X  44,00  45,54X
8. Milja Jylhänniska1995OulPy47,83
X      X  47,83  46,51  45,6045,09
Ryhmä 2
1. Mette Snellman1995KarhU49,22
44,74  40,67  41,95  49,11  49,2245,68
2. Henna Ylinen1994KauhajKa48,23
X  43,87  44,92  48,23  47,98X
3. Roosa Yli-Malmi1994LahdA48,13
46,87      X      X  48,13  46,9646,71
4. Tiina Rinnekari1996NurmijYU45,52
X  42,00      X  43,63  45,5244,93
5. Rebecca Barck1994HIFK43,95
X  42,90      X  43,95      X40,82
6. Inga Linna1995RiihimKi40,47
X      X  39,00  40,47      XX
7. Kati Nurminen1995RekRai34,86
31,50  34,00  34,86      X  34,29X
N19 100 m
1. Tiia Mäki1992TuUL12,16
2. Jenni Jokinen1992NakkVire12,43
3. Jonna Berghem1993HangöIK12,45
4. Hanna Vihervaara1993HKV12,60
5. Anniina Linnakoski1992NummKip13,08
6. Iina Honkala1993LahdA13,15
7. Hanna-Maria Penttinen1992HKV13,17
8. Ella Suihko1992TampPy13,18
9. Elin Holmberg1993IFSibboV13,20
10. Alisa Heikkinen1993KeskiUYU13,22
11. Hanna Ylöstalo1992IFSibboV13,24
12. Annamari Vesamo1993LiedPa13,47
13. Hanna Backman1993LovTor13,52
Hanna Laine1993HKVDNS
Erä 1                Tuuli: -0.7
1. Iina Honkala1993LahdA13,15
2. Hanna-Maria Penttinen1992HKV13,17
3. Hanna Ylöstalo1992IFSibboV13,24
4. Annamari Vesamo1993LiedPa13,47
5. Hanna Backman1993LovTor13,52
Hanna Laine1993HKVDNS
Erä 2                Tuuli: 0.0
1. Tiia Mäki1992TuUL12,16
2. Jenni Jokinen1992NakkVire12,43
3. Jonna Berghem1993HangöIK12,45
4. Hanna Vihervaara1993HKV12,60
5. Anniina Linnakoski1992NummKip13,08
6. Ella Suihko1992TampPy13,18
7. Elin Holmberg1993IFSibboV13,20
8. Alisa Heikkinen1993KeskiUYU13,22
N19 400 m
1. Jonna Julin1993IFNykn57,54
2. Tinja Lindgren1993EsboIF1.00,45
3. Ella Suihko1992TampPy1.00,53
4. Annika Harri1993HKV1.00,67
5. Heli Halonen1992LahdA1.00,76
6. Hanna Backman1993LovTor1.01,01
7. Kaisa Pakarinen1993HKV1.01,57
8. Annamari Vesamo1993LiedPa1.02,13
9. Tiia Kokko1992IFSibboV1.02,88
10. Sara Bäckström1993EspTa1.04,14
Erä 1
1. Heli Halonen1992LahdA1.00,76
2. Annamari Vesamo1993LiedPa1.02,13
3. Tiia Kokko1992IFSibboV1.02,88
4. Sara Bäckström1993EspTa1.04,14
Erä 2
1. Jonna Julin1993IFNykn57,54
2. Tinja Lindgren1993EsboIF1.00,45
3. Ella Suihko1992TampPy1.00,53
4. Annika Harri1993HKV1.00,67
5. Hanna Backman1993LovTor1.01,01
6. Kaisa Pakarinen1993HKV1.01,57
N19 800 m
1. Jemima Backman1992EsboIF2.15,76
N19 3000 m
1. Meri Rantanen1993NummKip9.30,25
2. Viivi Rantanen1993NummKip10.06,06
3. Venla Majapuro1992IlmajKi10.40,85
4. Nora Horn1992PorvU11.12,70
5. Piritta Määttä1992KuusEV11.37,97
N19 100 m aj
Tuuli: -1.8
1. Jonna Berghem1993HangöIK14,34
2. Hanna-Maria Penttinen1992HKV14,96
3. Hanna Ylöstalo1992IFSibboV15,41
4. Sara Bäckström1993EspTa16,82
5. Camilla Boström1993RiihimKi16,91
Tiina Säily1992HKVDNF
N19 400 m aj
1. Siiri Heiskanen1993NurmijYU1.04,71
2. Celine Fogde1992EsboIF1.05,26
3. Nina Miettinen1992KeskiUYU1.07,90
N19 3000 m kävely
1. Annika Norrman1993EsboIF14.49,36
N19 Seiväs
1. Juanita Kananen1993JoensKa340
330340350
XO  XO XXX
N19 Pituus
1. Sonja Dyhr1993VeikkVei5,60 -1.2
X  5,60     X  5,35     X     X
-0.9  -1.2  -0.3  -1.2  -0.2  -0.6
2. Elina Kostiainen1992VihdVie5,48 -0.3
X     X  5,48  4,76     X  5,36
-1.1  -0.2  -0.3  +1.2  -0.2  -0.1
3. Kira Kytölä1993EsboIF5,30 +1.3
5,19     X     X  5,15  5,08  5,30
-1.4  -1.3  -1.4  -0.6  -0.3  +1.3
4. Alisa Heikkinen1993KeskiUYU5,28 -1.2
-     -     X  4,82  5,28     X
+0.1  -0.9  -1.2  +0.6
5. Ninja Latvala1992ViipU4,88 -0.3
4,88  4,74  4,67     X  4,62  4,61
-0.3  -0.1  -1.5  -0.3  -0.9  -0.9
6. Camilla Boström1993RiihimKi4,80 -1.7
X     X  4,80     X  4,73     X
-0.3  -2.0  -1.7  -1.0  -0.6  -0.2
7. Tiia Mäki1992TuUL4,42 -0.7
-     -  4,42     X     -     -
-0.7  -0.4
8. Sofia Törmä1993EspTa4,25 -0.7
X  4,25  4,14  3,89  4,17  4,23
-0.6  -0.7  -0.2  -0.6  -1.4  -0.7
Tiina Säily1992HKVDNS
N19 Kiekko
1. Hanna Rintamäki1992IFFemman43,36
43,36      X  41,25      X      XX
2. Kaisa Ilonen1992KangKi39,32
X      X      X  39,32      XX
N19 Moukari
1. Ilse Kaaja1992EspTa55,51
51,70  54,26  53,80  55,51  52,4052,17
2. Junia Koivu1993EsboIF53,80
X      X      X  51,53  53,80X
Talvikisa 2 tulokset 24.11.2016
NYU:n Seuranmestaruuscuo 2016 lopputilanne 15.11.2016
NYU:n vauhdittomat hypyt, Klaukkalan yläaste 3.11.2016 06.11.2016
Syysmaastot osa 4 - tulokset 06.11.2016
Syysmaastot osa 3 - tulokset 24.10.2016
Syysmaastot osa 2 - tulokset 16.10.2016
Talvikisa 10.10.2016 tulokset 13.10.2016
Syysmaastot osa 1 - Tulokset 10.10.2016
Pm junnottelut 9-13-v, 10.9.2016, Riihimäki 15.09.2016
Keihäskisat, Klaukkala 3.9.2016 04.09.2016
Klaukkalan Syysmoukari 1 ja mestaruustonnit 1.9.2016 02.09.2016
NYU n mestaruuskisat 23.8.2016, klaukkala 23.08.2016
Viikkokisa 5, 18.8.2016, Klaukala 18.08.2016
Pm-junnukisat 13.-14.8.2016, Hyvinkää 14.08.2016
Viikkokisa 4, 8.8.2016 Klaukkala 08.08.2016
Vattenfall 2. osakilpailu, Klaukkala 4.8.2016 05.08.2016
Viikkokisa 3, 27.6.2016, Parkkimäki 27.06.2016
Viikkokisa 2, 16.6.2016 Klaukakla 16.06.2016
Nurmijärven Nuorten Eliittikisat 14.6.2016, Klaukkala 14.06.2016
Viikkokkisa 1 6.6.2016 Klaukkala 06.06.2016
29. Hippo-kisat 31.5.2016, Klaukkala 01.06.2016
Pm-junnuviestit Janakala 28.5.2016 29.05.2016
Pm junnu-ottelut Lohja. 22.5.2016 29.05.2016
Klaukkalan kevätmoukari 2. Klaukkala 19.5.2016 19.05.2016
Klaukkalan kevätmoukari 1, Klaukkala 7.5.2016 07.05.2016
PM-junnumaastot, Lohja, Pusula, 5.5.2016 06.05.2016
NYU:n mestaruusmaastot, Parkkimäki 25.4.2016 26.04.2016
Aluemestaruusmaastot Vantaa 26.4.2016 26.04.2016
NYU:n maastojuoksut 19.4. Maaniittu 20.04.2016
SM-tiejuoksut, Jyväskylä 16.4.2016 16.04.2016
Aluemestaruustiejuoksut, Karkkila, 10.4.2016 10.04.2016
pm-tiejuoksut 9-15 v, Karkkila 10.4.2016 10.04.2016
Pajulahti Seuraleiri letävä 20 m, 4.3.2016 10.03.2016
Uudyn junnuhallit, Liikuntamylly, 13.2.2016 14.02.2016
Vauhdittomat hypyt pm-kisat, Hyvinkää 6.1.2016 06.01.2016