Ajankohtaista

Viikkokisa 5 - Tulokset

T7v ja nuoremmat pituus    
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Jenna Ylinen 2009 2,51
2 Tia Virkonmaa 2009 2,47
3 Jenna Pyykkö 2009 2,39
4 Kaisla Jaakola-Siimes 2009 2,12
5 Raakel Rekola 2009 2,11
6 Luminea  Hjelt 2010 2,06
7 Juulia Lopperi 2009 1,98
8 Vera Ahlfors 2010 1,85
9 Regina Rekola 2011 1,83
10 Milla Louhivuori 2009 1,82
11 Salla Jaakola-Siimes 2011 1,51
12 Emma Paananen 2011 1,37
         
T7v ja nuoremmat 800m     
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Kaisla Jaakola-Siimes 2009 4,08,6
2 Vera Ahlfors 2010 4,12,6
3 Jenna Pyykkö 2009 4,33,1
4 Raakel Rekola 2009 4,36,2
5 Milla Louhivuori 2009 4,36,5
6 Tia Virkonmaa 2009 4,37,7
7 Juulia Lopperi 2009 4,39,9
8 Regina Rekola 2011 4,49,5
9 Salla Jaakola-Siimes 2011 5,08,1
10 Luminea Hjelt 2010 6,18,17
11 Jenna Ylinen 2009 8,14,16
12 Emma Paananen 2011 8,17,6
         
P7v ja nuoremmat pituus    
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Jere Paananen 2009 2,75
2 Mikael Koski 2009 2,66
3 Elmeri Pajasmaa 2009 2,63
4 Stefan Virolainen 2009 2,44
5 Eino Erkkilä 2009 2,4
6 Jere Mourujärvi 2009 2,37
7 Pele Ahola 2009 2,37
8 Elmo Lesonen 2010 2,28
9 Eino Lahti 2009 2,26
10 Matias Samanen 2009 2,25
11 Dominic Korkeakoski 2009 2,23
12 Lassi Lybeck 2010 1,69
13 Jyri Korhonen 2012 1,2
         
P7v ja nuoremmat 800m     
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Elmeri Pajasmaa 2009 3,31,12
2 Jere Paananen 2009 3,49,5
3 Mikael Koski 2009 3,52,8
4 Pele Ahola 2009 3,54,0
5 Jere Mourujärvi 2009 3,55,9
6 Elmo Lesonen 2010 3,56,3
7 Matias Samanen 2009 4,07,7
8 Eino Erkkilä 2009 4,12,8
9 Eino Lahti 2009 4,26,0
10 Dominic Korkeakoski 2009 4,32,7
11 Stefan Virolainen 2009 4,54,6
12 Jyri Korhonen 2012 5,05,7
13 Lassi Lybeck 2010 5,30,5

 

T9 Pituus      
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Sarla Kakkola 2007 3,32
2 Viiviliina Nurminen 2008 3,04
3 Nea Pyykkö 2007 3
4 Minni Tuppura 2007 2,8
5 Oona Korhonen 2008 2,8
6 Sanni Virolainen 2007 2,51
7 Amelia  Hjelt 2008 2,43
8 Iisa Hyyti 2008 2,25
9 Pihla Jaakola-Siimes 2007 2,12
10 Emma Lybeck 2008 1,94
11 Alexandra Eriksson 2008 1,84
         
T9 800m      
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Sarla Kakkola 2007 3,17,1
2 Minni Tuppura 2007 3,19,2
3 Nea Pyykkö 2007 3,24,0
4 Viiviliina Nurminen 2008 3,27,0
5 Pihla Jaakola-Siimes 2007 3,32,4
6 Oona Korhonen 2008 3,53,3
7 Iisa Hyyti 2008 4,21,9
8 Amelia  Hjelt 2008 4,28,0
9 Emma Lybeck 2008 4,39,5
10 Sanni Virolainen 2007 4,53,1
11 Alexandra Eriksson 2008 5,01,2
         
P9 Pituus      
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake5
1 Niklas Kapanen 2007 2,81
2 Jonne Mourujärvi 2007 2,8
3 Joona Paananen 2008 2,78
4 Elia Lesonen 2008 2,78
5 Elmeri Lybeck 2007 2,64
6 Martti Rekola 2007 2,56
7 Aarne Ryynänen 2008 2,56
         
P9 800m      
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake5
1 Elmeri Lybeck 2007 3,20,0
2 Martti Rekola 2007 3,23,2
3 Niklas Kapanen 2007 3,26,2
4 Elia Lesonen 2008 3,37,6
5 Jonne Mourujärvi 2007 3,47,5
6 Joona Paananen 2008 3,53,7
7 Aarne Ryynänen 2008 3,55,2

 

T11 keihäs      
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Oona Ketomäki 2005 20,09
2 Charlotte Kajander 2006 14,51
3 Sanni Lehtonen 2006 14,19
4 Emma Lehtonen 2006 12,43
5 Thea Kolu 2005 10,04
6 Sara Parviainen 2006 9,7
7 Pinja Kylmänen 2006 9,42
8 Vaula Pispala 2005 7,64
         
T11 1000m       
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Vaula Pispala 2005 3,58,5
2 Charlotte Kajander 2006 3,59,5
3 Sara Parviainen 2006 4,01,3
4 Thea Kolu 2005 4,09,8
5 Pinja Kylmänen 2006 4,23,0
6 Emma Lehtonen 2006 4,36,4
7 Sanni Lehtonen 2006 4,37,7
8 Oona Ketomäki 2005 DNS
         
P11 keihäs      
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Luukas Lahti 2006 27,9
2 Valtteri Vasama 2006 22,99
3 Oskari Huppunen 2006 21,54
4 Tuomas Teimonen 2006 15,65
5 Kasperi  Kemppainen 2006 13,41
6 Akseli Hyyti 2006 12,79
7 Aapo Ruhanen 2006 8,69
8 Jesse Virkonmaa 2005 8,58
         
P11 1000m       
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Luukas Lahti 2006 4,06,5
2 Kasperi Kemppainen 2006 4,08,8
3 Oskari Huppunen 2006 4,12,3
4 Tuomas Teimonen 2006 4,21,7
5 Aapo Ruhanen 2006 4,23,7
6 Valtteri Vasama 2006 4,24,7
7 Akseli Hyyti 2006 4,29,3
8 Jesse Virkonmaa 2005 5,39,0

 

T12 Keihäs      
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Kerttu Kilpeläinen 2004 21,89
2 Inkaliina Nurminen 2004 15,53
3 Venla Lehtonen 2004 14,29
4 Salla Hyvönen 2004 13,16
         
T12 1000m       
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Inkaliina Nurminen 2004 3,46,5
2 Salla Hyvönen 2004 3,48,4
3 Venla Lehtonen 2004 3,54,7
4 Kerttu Kilpeläinen 2004 4,09,3

 

Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019
Maantiejuoksut 2 4, ilmoittaudu 29.03.2019