Ajankohtaista

9 urheilijaa 10 parhaan joukossa TJIG:ssä

Nurmijärven Yleisurheilun 19 urheilijan joukkue esiintyi mallikkaasti 12.-13.3. Tampereella kauden suurimmassa hallikilpailussa.Lähes puolet urheilijoista sijoittui omassa lajissaan 10 parhaan joukkoon.

Seuran mitalirohmuksi nousi P11-sarjassa kilpaillut Olli Auranen, joka keihääänheiton voiton lisäksi oli kolmas sekä 60 metrin aidoissa että kuulantyönnössä.

Seuravassa kooste kaikkien NYU:n urheilijoiden edesottamuksista Tampereella:

Laji

sijoitus ja nimi

tulos

P14 korkeus

4. Joona Paananen

160

P13 korkeus

7. Jere Paananen

129

P13 kiekko

7. Jere Paananen

24,25

P11 60 m aj

3. Olli Auranen

11,07

P11 korkeus

5. Olli Auranen

121

P11 kuula

3. Olli Auranen

9,00

P11 keihäs

1. Olli Auranen

30,49

T15 kuula

9. Milla Pihlava

8,90

T15 kiekko

9. Milla Pihlava

25,03

T14 kuula

4. Oona Korhonen

11,40

T14 keihäs

7. Oona Korhonen

32,18

T13 60 m

5. Mea Scepanovic

8,61

T13 60 m

7. Minja Toivanen

8,64

T13 60 m aj

5. Liia Lehiö

10,49

T13 korkeus

10. Liia Lehiö

138

T13 pituus

14. Mea Scepanovic

432

T13 keihäs

13. Jenna Pyykkö

23,91

T12 60 m

21. Peppi Lucas

9,48

T12 60 m

22. Onerva Pennonen

9,51

T12 1000 m

19. Nella Pursiainen

4,29,64

T12 60 m aj

14. Peppi Lucas

13,18

T12 korkeus

15. Onerva Pennonen

117

T12 korkeus

17. Peppi Lucas

117

T12 korkeus

32. Nella Pursiainen

111

 T12 pituus

19. Peppi Lucas

362

T12 keihäs

31. Nella Pursiainen

11,76

T11 60 m

22. Alexandria Suomi

9,68

T11 60 m

44. Anna Ollikainen

10,64

T11 60 m aj

14. Alexandria Suomi

11,52

T11 60 m aj

33. Milla Pursiainen

14,83

T11 korkeus

17. Alexandria Suomi

110

T11 pituus

26. Alexandria Suomi

372

T11 pituus

51. Anna Ollikainen

316

T11 pituus

52. Milla Pursiainen

316

T11 kuula

25. Emma Paananen

608

T10 60 m

45. Pinja Lucas

10,80

T10 1000 m

22. Pinja Lucas

4.25,00

T10 60 m aj

14. Pinja Lucas

13,56

T10 pituus

41. Lotta Montonen

300

T10 pituus

44. Pinja Lucas

294

T10 kuula

14. Lotta Montonen

555

T10 kiekko

4. Lotta Montonen

15,73

Ilmoittaudu kevään 2024 juoksukouluun! 22.02.2024
Hae kesätyöhön leiriohjaaksi 20.02.2024
Kesäleirit Harjulassa kesäkuussa 14.02.2024
Talvilomalla ei harjoituksia 14.02.2024
Nurmijärven Yleisurheilu ry:n sääntömääräinen kevätkokous 04.02.2024
Aikuisten yleisurheilu koulu jatkuu! 19.01.2024
Kausi jatkuu ja vielä ehdit mukaan talven urheilukouluihin 10.01.2024
Kauden parhaat palkittiin Palkintogaalassa 29.11.2023
Palkintogaala Monikossa 26.11.2023 klo 17 09.11.2023
Seura-asujen syystilaus avoinna 12.11. saakka 28.10.2023
Kutsu vuosikokoukseen 13.09.2023
Nurmijärven Yleisurheilun joukkue Seuracup-finaalissa 28.08.2023
Ratkeaako Tuulisähkö-liigan voitto sunnuntaina? 25.08.2023
Nurmijärven Yleisurheilun joukkue Seuracupissa 8.8. 04.08.2023
Tuulisähkö-liigan pistetilanne julkaistu 10.07.2023
Seurakisa 3 Parkkimäessä 21.6 20.06.2023
Seurakisa 2 Parkkimäessä 5.6 26.05.2023
Seurakisa 1 tulokset 26.05.2023
Seurakisa 1 24.5, Klaukkalassa 23.05.2023
Aikuisten yleisurheilukoulu, kesä 2023 17.04.2023
Tuulisähkö-liigan vauhdittomien hyppyjen tulokset 26.03.2023
Tuulisähkö-vauhdittomat hypyt Klaukkalan koululla 25.3. - LUE AIKATAULU JA OHJEET 24.03.2023
Kesän urheilukoulut auki, ilmoittaudu mukaan! 21.03.2023
Ilmoittaudu mukaaan sportti-kesäleirille 21.03.2023
Viestijoukkueet pm-junnuhalleihin 4.3. 27.02.2023
Kutsu vapaaehtoiseksi Youth Athletics Gamesiin 22.02.2023
Hae kesätyöhön leiriohjaaksi 07.02.2023
Talvikaudelle mahtuu vielä, ilmoittaudu mukaan allennetulla hinnalla! 08.01.2023
Kutsu NYU:n vuosikokoukseen 14.10.2022
Palkintogaala Monikossa 20.11.22 12.10.2022
Seuraennätystaulukot ja Tuulisähkö-liigan 2022 lopputilanne päivitetty 30.09.2022
Syyskuun kilpailuraportteja 19.09.2022
Ilmoittautuminen talven ryhmiin on auki 12.09.2022
Kesäkauden kiireinen päätösviikko - tutustu tapahtumiin 12.09.2022
Pohjola Seuracup 2022 - ohjeita joukkueelle 31.08.2022
Seuracupin finaalijoukkue nimetty 31.08.2022
Kimi Rinnekarille SM-hopeaa - NYU lähellä Kalevan maljan ennätyspisteitä 29.08.2022
19- ja 22-vuotiaiden SM-kilpailut Vaasassa 26.-28.8. 24.08.2022
Aatu ja Rasmus nuorten Ruotsi-otteluun 19.08.2022
Seuracup finaalin joukkueet selvillä - NYU mukana finaalissa 16.08.2022
SM-kilpailut keikautti Tuulisähkö-liigan kärkeä 16.08.2022
SM Nurmijärvi/Lempäälä - 10 mitalin viikonloppu NYU:lle 15.08.2022
Oskari Lehtoselle hopeaa Kalevan kisoista 08.08.2022
Pohjola Seuracup - piirikisan alustava joukkue 07.08.2022
Kalevan kisat Joensuussa - katso NYU:n urheilijoiden esittely ja aikataulut 04.08.2022
Nuorten aluemestaruuskilpailuista 13 mitalia NYU:n urheilijoille 03.08.2022
Urheilukoulujen kesätauoko vko 29-30 14.07.2022
Kangasniemelle jo toinen EM-mitali samana päivänä 06.07.2022
Aatu Kangasniemelle EM-pronssia 06.07.2022
Lotta Parviainen karkumatkalla Tuulisähkö-liigassa 06.07.2022
Loistavaa menestystä YAG:ssä 21.06.2022
Seuracupin alustava joukkue on nimetty 16.06.2022
Nurmijärven Yleisurheilun viestijoukkueet YAG:ssä 05.06.2022
Tuulisähkö-liigan tilanne 30.5. 31.05.2022
8 mitalia junnuotteluista 29.05.2022
NYU:n urheilijoille 3 Koululiikuntaliiton mestaruutta 29.05.2022
Kuusi kultamitalia pm-junnuviesteistä 23.05.2022
Pm-junnuviestit - joukkueet päivitetty klo 17:20 21.05.2022
Hippo-kisat käyty - tulokset julkaistu 16.05.2022
Kesäkausi on pyörähtänyt käyntiin! 11.05.2022
Tuulisähkömaastoissa 44 juoksijaa - TULOKSET 10.05.2022
P15-sarjan joukkue kuudenneksi SM-maastoissa 10.05.2022
Tuulisähkö-maastojuoksut Parkkimäessä 10.5. - ILMOITTAUDU AJOISSA 09.05.2022
Tuulisähkö-liiga 2022 - katso tilanne 05.05.2022
NYU hallitsi joukkuekilpailuja pm-maastoissa 05.05.2022
SM-kisoihin 100 päivää - ILMOITTAUDU VAPAAEHTOISEKSI 04.05.2022
Aikuisten yleisurheilukoulu alkaa - ILMOITTAUDU 04.05.2022
Sportti -kesäleirit - ILMOITTAUDU NYT 04.05.2022
Lajikliinikat kesäkuussa - MUISTA ILMOITTAUTUA 03.05.2022
Tuomarikoulutus to 5.5 klo 17.30 ILMOITTAUDU 29.04.2022
9-15 -vuotiaiden pm-maastojuoksut Porvoossa - ILMOITTAUDU 30.4. mennessä 28.04.2022
Häiriöitä verkkomaksuissa Nordeasta 14.04.2022
Tuulisähkö – vauhdittomat 2.4. 01.04.2022
Kesän urheilukouluryhmien ilmoittautumin alkaa huhtikuussa 15.03.2022
9 urheilijaa 10 joukossa TJIG:ssä 14.03.2022
Kevään tuomarikoulutuksiin ilmoittautuminen avoinna 10.03.2022
UudYn pm-junnuhalleista 15 mitalia 10.03.2022
Talven SM-kilpailuista 4 mitalia 10.03.2022
UudY järjestää leiritystä toukokuussa 10.03.2022
myClub-jäsenpalvelu käyttöön 04.03.2022