Ajankohtaista

Viikkokisa 2 - Tulokset

 

T12 400m      
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 400m 
1 Venla Lehtonen 2004 1,11,19
2 Inkaliina Nurminen 2004 1,13,5
3 Salla Hyvönen 2004 1,18,8
4 Kerttu Kilpeläinen 2004 1,20,06
5 Nette-Nina Hiltunen 2004 1,21,8
6 Anni Auranen 2004 1,24,8
6 Aino Kokko 2004 1,24,8
8 Milja Lipponen 2004 1,26,8
         
T11 400m       
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 400m 
1 Charlotte Kajander 2006 1,18,8
2 Sara Ahlfors 2006 1,23,5
3 Thea Kolu 2005 1,24,4
4 Selma Mäenpää 2005 1,24,9
5 Anniina Forsström 2005 1,27,4
6 Emma Lehtonen 2006 1,29,4
7 Sanni Lehtonen 2006 1,31,4
8 Pinja Kylmänen 2006 1,32,5
9 Isabella Edelman 2006 1,43,6
10 Siiri Eklund 2006 2,07,2
11 Sara Parviainen 2006 2,27,5
         
P11 400m       
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 400m 
1 Oskari Huppunen 2006 1,13,2
2 Luukas Lahti 2006 1,14,4
3 Veeti Rosenström 2005 1,17,3
4 Kasperi Kemppainen 2006 1,25,4
5 Aapo Ruhanen 2006 1,29,5
6 Juho Auranen 2006 1,31,4
7 Jami Saari 2005 1,33,0
         
T9 Kuula      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Kuula
1 Sarla Kakkola 2007 4,64
2 Liina Forsström 2008 4,48
3 Viiviliina Nurminen 2008 4,45
4 Oona Korhonen 2008 4,15
5 Nea Pyykkö 2007 3,92
6 Minni Tuppura 2007 3,86
7 Pihla Jaakola-Siimes 2007 3,65
8 Emma Lybeck 2008 3,54
9 Sanni Virolainen 2007 3,19
10 Sarah  Kolu 2008 3,16
11 Amelia  Hjelt 2008 2,79
         
T9 400m      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 400m 
1 Sarla Kakkola 2007 1,28,4
2 Viiviliina Nurminen 2008 1,31,7
3 Minni Tuppura 2007 1,34,6
4 Pihla Jaakola-Siimes 2007 1,37,8
5 Liina Forsström 2008 1,37,9
6 Nea Pyykkö 2007 1,38,9
7 Sarah  Kolu 2008 1,47,2
8 Sanni Virolainen 2007 1,48,3
9 Amelia  Hjelt 2008 1,49,2
10 Oona Korhonen 2008 1,52,0
11 Emma Lybeck 2008 1,55,2
         
P9 Kuula      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Kuula 
1 Elmeri Lybeck 2007 5,66
2 Jonne Mourujärvi 2007 4,69
3 Joona Paananen 2008 4,41
4 Martti Rekola 2007 4,04
5 Niklas Kapanen 2007 3,97
6 Eetu Kallioniemi 2007 3,36
7 Elmo Mäenpää 2007 DNS
8 Anton Viitala 2008 DNS
         
P9 400m      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 400m 
1 Elmo Mäenpää 2007 1,28,4
2 Martti Rekola 2007 1,34,2
3 Niklas Kapanen 2007 1,35,0
4 Jonne Mourujärvi 2007 1,38,0
5 Joona Paananen 2008 1,42,1
6 Elmeri Lybeck 2007 1,45,0
7 Eetu Kallioniemi 2007 1,50,13
8 Anton Viitala 2008 2,38,0
         
T7 ja nuoremmat Kuula    
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Kuula 
1 Jenna Ylinen 2009 2,79
2 Raakel Rekola 2009 2,65
3 Kaisla Jaakola-Siimes 2009 2,52
4 Vera Ahlfors 2010 2,34
5 Jenna Pyykkö 2009 2,09
6 Milla Louhivuori 2009 1,95
7 Emma Paananen 2011 1,83
8 Regina Rekola 2011 1,48
9 Salla Jaakola-Siimes 2011 1,19
10 Iina Dahl 2011 1,15
11 Saima Mäenpää 2009 DNS
         
T7 ja nuoremmat 400m    
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 400m 
1 Jenna Pyykkö 2009 1,56,31
2 Vera Ahlfors 2010 1,56,88
3 Kaisla Jaakola-Siimes 2009 1,58,85
4 Saima Mäenpää 2009 1,59,06
5 Raakel Rekola 2009 2,00,51
6 Jenna Ylinen 2009 2,18,84
7 Regina Rekola 2011 2,20,65
8 Salla Jaakola-Siimes 2011 2,24,91
9 Emma Paananen 2011 2,46,0
10 Milla Louhivuori 2009 3,20,1
11 Iina Dahl 2011 DNS
         
P7 ja nuoremmat Kuula    
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Kuula
1 Eino Erkkilä 2009 4,00
2 Jere Paananen 2009 3,91
3 Elmeri Pajasmaa 2009 3,63
3 Riku Korhonen 2010 3,63
5 Mikael Koski 2009 3,04
6 Eino Lahti 2009 2,93
7 Jere Mourujärvi 2009 2,72
8 Stefan Virolainen 2009 2,62
9 Dominic Korkeakoski 2009 2,53
10 Jyri Korhonen 2012 1,44
         
P7 ja nuoremmat 400m    
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 400m 
1 Jere Paananen 2009 1,40,78
2 Elmeri Pajasmaa 2009 1,40,79
3 Mikael Koski 2009 1,44,03
4 Eino Erkkilä 2009 1,50,31
5 Jere Mourujärvi 2009 1,57,25
6 Dominic Korkeakoski 2009 2,01,51
7 Eino Lahti 2009 2,01,70
8 Stefan Virolainen 2009 2,05,68
9 Riku Korhonen 2010 2,07,84
10 Jyri Korhonen 2012 2,41,7
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019
Maantiejuoksut 2 4, ilmoittaudu 29.03.2019