Ajankohtaista

Palkintojuhlaa kauden päättäjäisisisa

NYU:n kauden päättäjäisiä vietettiin. Perttulan Rientolaan sunnuntaina 30.11.14 klo 17.00. Tilaisuus oli varsin onnistunut ja Rientolan sali oli lähes reunapaikkoja myöden täynnä. Paikalla oli lähes kaikki palkittavat vanhempineen.

Juhlassa palkittiin seuramestaruus cup:n parhaat, ikäluokkien parhaat ja muut vuoden aikana ansioituneet urheilijat ja seuran toimijat. Myös mehua, kahvia, pullaa ja piparia tarjolla.

Kuvia tilaisuudesta

Päättäjäisissä palkittuja:

Parhaat urheilijat 2014

Vuoden poikaurheilija                                          Oliver Alakörkkö

Vuoden tyttöurheilija                                           Kati Rinnekari

Vuoden tsemppari                                               Markus Mero

Vuoden tulokas                                                   Vilja Pispala

Vuoden kehittyjä                                                 Essi Kärhä

Vuoden urheilija                                                  Heli Rinnekari

Muut palkittavat

Vuoden valmentaja                                               Lassi Korhonen

Vuoden toimitsija                                                  Päivi Järveläinen

Kunniakierrospalkinto                                          Paavo Teräväinen

Vuoden urheiluteko                                              Oskari Lehtonen

Sarjojen parhaat urheilijat

P9                       Jami Saari        

P10                     Leevi Leskelä

P11                     Aku Rissanen

P12                     Matias Ketomäki

P13                     Kimi Rinnekari

P14                     Oliver Alakörkkö                         SM-3

P15                     ei palkittavaa

T9                       Oona Ketomäki

T10                     Inkaliina Nurminen

T11                     Suvi Porokari

T12                     Jemina Saari

T13                     Erin Karjalahti

T14                     Liina Ylikotila

T15                     Kati Rinnekari                            SM-2

N17                    Pinja Porokari                            SM-5

N19                    Tiina Rinnekari                          talvi-SM-1

N22                    Heli Rinnekari                           SM-2, KK-8

M17                   Oskari Lehtonen                         2x SM-1, maaottelu

M19                   ei palkittavaa

M22                   Severi Aalto                               SM-8

M/N                   ei palkittavia   

B-pikari

Pinja Porokari (pikari nro 19)   N 400 m B-luokka

Ranking 2014

1.

Oliver Alakörkkö

168

2.

Kati Rinnekari

166

3.

Jami Saari

98

4.

Kimi Rinnekari

87

5.

Markus Mero

64

6.

Jemina Saari

62

7.

Leevi Leskelä

57

8.

Rasmus Puhakka

56

9.

Matias Meriläinen

55

10.

Matias Ketomäki

44

11.

Toni Rinnekari

42

12.

Simo Kauppila

40

13.

Essi Kärhä

39

13.

Eemil Laine

39

13.

Oona Ketomäki

39

16.

Suvi Porokari

37

17.

Nea Kylmänen

35

18.

Aapo Virolainen

34

19.

Emil Henriksen

34

20.

Niklas Orjala

32

Viikkokisojen palkittavat:

5 kertaa osallistuneet (15): T7 Pihla Jaakola-Siimes, Viiviliina Nurminen, T8 Annina Huovila, Siiri Eklund, Sara Parviainen, Charlotte Kajander, P9 Juho Rantala, Jami Saari, P10 Leevi Leskelä, T10 Aino Kokko, Inkaliina Nurminen, T11 Suvi Rantala, Vilja Pispala, Suvi Porokari, T12 Jemina Saari.

4 kertaa osallistuneet (22): P7 Martti Rekola, T7 Kaisla Jaakola-Siimes, Anni Murole, P8 Kasperi Kemppainen, Leevi Leskinen, Samuli Seppälä, Luukas Lahti, T8 Emma Lehtonen, Sanni Lehtonen, Pinja Kylmänen, P9 Rolf Vuorinen, T9 Oona Ketomäki, P10 Kasperi Seppälä, Justus Kankaanpää, T10 Kerttu Kilpeläinen, Heidi Lindholm, Minna Kajolinna, Jenni Kotamäki, Nette-Nina Hiltunen, T11 Adele Vuorinen, P12 Matias Ketomäki,  T12 Nea Kylmänen

Seuranmestaruus-cup 2014

Sijat 1-3: (Bodatut osallistuneen kaikkiin 6 kisaan), 3 parasta palkitaan! + kaikkiin 6 kisaan osallistuneet

Sija yht.

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Sarla Kakkola

T7

41

1

Viiviliina Nurminen

T7

41

3

Liina Forsström

T7

30

4

Milla Pihlava

T7

17

5

Anni Murole

T7

12

6

Wilma Niva

T7

6

7

Minni Tuppura

T7

6

8

Oona Korhonen

T7

5

9

Jesmin Veijalainen

T7

4

10

Pihla Jaakola-Siimes

T7

2

11

Ferin Forssten

T7

2

12

Minja Tenhunen

T7

1

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Charlotte Kajander

T8

45

2

Emma Lehtonen

T8

24

3

Sanni Lehtonen

T8

22

3

Sara Parviainen

T8

22

5

Siiri Eklund

T8

18

6

Pinja Kylmänen

T8

14

7

Jenna Salmi

T8

5

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Anniina Forsström

T9

51

2

Oona Ketomäki

T9

35

3

Vaula Pispala

T9

30

4

Thea Kolu

T9

15

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Inkaliina Nurminen

T10

43

2

Nette-Nina Hiltunen

T10

32

3

Kerttu Kilpeläinen

T10

28

4

Senni Hulmi

T10

24

5

Inka Tarhonen

T10

10

6

Jenni Kotamäki

T10

7

7

Salla Hyvönen

T10

3

8

Aada torkki

T10

2

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Kajsa Henriksen

T11

34

2

Vilja Pispala

T11

33

3

Suvi Porokari

T11

26

4

Suvi Rantala

T11

20

5

Elina Kettinen

 

19

6

Riikka Jouppila

T11

8

7

Adele Vuorinen

T11

5

8

Elga Karjalahti

T11

2

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Jemina Saari

T12

47

2

Janette Lohilahti

T12

38

3

Nea Kylmänen

T12

35

4

Essi Kärhä

T12

10

5

Tilda Nieminen

T12

2

6

Pihla Suominen

T12

1

7

Viivi Holmberg

T12

1

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Erin Karjalahti

T13

30

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Kati Rinnekari

T15

50

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Elmeri Pajasmaa

P7

45

2

Joona Paananen

P7

17

3

Eino Erkkilä

P7

10

3

Aleksi Sovijärvi

P7

10

4

Riku Korhonen

P7

7

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Eero Laine

P8

42

2

Luukas Samuel Lahti

P8

30

3

Jerkko Veijalainen

P8

21

3

Kasperi Kemppainen

P8

21

5

Oskari Huppunen

P8

10

6

Timi Heikkola

P8

8

7

Tuomas Teimonen

P8

7

8

Jere Reinikainen

P8

6

9

Juho Auranen

P8

5

10

Leevi Leskinen

P8

4

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Jami Saari

P9

54

2

Rasmus Puhakka

P9

43

3

Juho Rantala

P9

23

4

Eljas Roivainen

P9

10

5

Samuli Seppälä

P9

7

6

Rolf Vuorinen

P9

6

7

Onni Tuppura

P9

5

8

Jesse Virkonmaa

P9

3

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Niklas Orjala

P10

40

2

Leevi Leskelä

P10

34

3

Eemil Laine

P10

30

4

Samuli Heiskanen

P10

23

5

Toni Rinnekari

P10

20

6

Justus Kankaanpää

P10

14

7

Otto Salomäki

P10

5

8

Arvi Liljaniemi

P10

3

9

Markus Lahtinen

P10

1

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Samu Käyhty

P11

38

2

Eemil Pellonperä

P11

33

3

Aku Rissanen

P11

30

4

Sauli Mokkila

P11

10

5

Eemeli Roivainen

P11

10

6

Oskari Hokka

P11

7

7

Aleksi Hämäläinen

P11

5

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Matias Ketomäki

P12

50

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Markus Mero

P13

52

2

Emil Henriksen

P13

43

3

Kimi Rinnekari

P13

37

       
 

NIMI

SARJA

YHTEENSÄ

1

Aapo Virolainen

P15

14

2

Matias Meriläinen

P15

10

2

Oliver Alakörkkö

P15

10

Aktiiviset osallistujat (osallistunut kaikkiin lajeihin, mutta ei kolmen parhaan joukossa)

Toni Rinnekari P10

 

Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019
Maantiejuoksut 2 4, ilmoittaudu 29.03.2019