Ajankohtaista

Vattenfall 1. osakilpailu Lohja 10.6.

NYU:n joukkue

Muutokset mahdollisia ja jopa todennäköisiä.

Mikäli nimesi puuttuu listalta ja haluat mukaan, niin ilmoita heti Mikko Pölläselle tai mikäli et pääset:

mikko.pollanen (at) nurmijarvenyleisurheilu.fi
tai 044 5982220

Viestijoukkueet lyödään lukkoon viimeistään kisapaikalla, kun nähdään ketä paikalla. Nämä alla olevat viestivalinnat laitetaan, jotta saadaan joukkue ilmoitettua.

Kisoihin yhteiskuljetus bussilla


Lähtö: Kirkonkylä bussiasema klo 15:00 ajetaan Keudan kautta Klaukkalaan, josta tulee kyytiin porukkaa.

Klaukkala bussiasema klo 15:30, Lohja yleisurheilukenttä (Runokatu 1, 09100 Lohja) n. klo 16:30

Riippuen vähän miten kisojen aikataulu menee, niin takaisin lähdetään n. klo 21.30 ?

Lisätietoja kyydistä:

Mikko Pöllänen p.0445982220 mikko.pollanen@hotmail.fi
Maarit Vaittinen p. 040 7038828 maarit.andersson@hotmail.fi

Joukkue:
 

T11:

60m: Suvi Porokari

1000m: Elina Kettinen / Riikka Jouppila

Pituus: Vilja Pispala

Kiekko: Adele Vuorinen

4x50m: Riikka Jouppila, Elina Kettinen, Vilja Pispala, Suvi Porokari

 


P11:

60m: Niklas Orjala

1000m: Eemeli Roivainen

Pituus: Eemil Pellonperä, Leevi Leskelä, Justus Kankaanpää

Kiekko: Toni Rinnekari

4x50m:

 


T13:

60m: Jemina Saari

1000m: Nea Kylmänen

Korkeus: Venla Röpelinen, Essi Kärhä

Keihäs: Ilona Nourrisson

4x100m: Jemina, Essi, Ilona, Nea

 

P13:

60m: Oskari Latvala

1000m: Emil Henrikssen, Eetu Kauko

Korkeus: Markus Mero

Keihäs: Kimi Rinnekari, Aleksi Viisanen

4x100m: Markus Mero, Oskari Latvala, Kimi Rinnekari, Emil henriksen

 


T15:

100m: Emmi Pajasmaa, Ida Pettersson

2000m: Janette Lohilahti

Seiväs: Kati Rinnekari

Kuula: Liina Ylikotila

4x100m: Kati, Emmi, Ida, Liina

 


P15:

100m:Simo Kauppila, Aapo Virolainen

2000m: Matias Meriläinen

Seiväs: Joona Kalliomäki

Kuula: Oliver Alikörkkö

4x100m: matias, Oliver,Simo, Aapo

 

M17:


200m: akseli Hirvonen, Oskari Lehtonen

3-loikka: -

Kuula: Olli Tammenlarva

 

N17:

200m: Pinja Porokari Frida öhman

3-loikka: Nelli Kantelinen

Kuula:  Ida Andersson

 

 


 

Nurmijärven Sähkö NYU:n yhteistyökumppaniksi 22.02.2021
Mestaruuscupin ja rankingin lopputulokset 2020 13.02.2021
Nyu:n tilastot 2020 päivitetty 16.11.2020
Vauhdittomat hypyt peruttu 23.10.2020
Tuomarikoulutusta lokakuussa 06.10.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
NYU n vuosikokous 19.3.19 15.03.2019
Pm-vauhdittomat hypyt 13.1.19 03.01.2019
Pm-junnuhallit la 26.1.19 02.01.2019
Hyvää Uuutta Vuotta 2019! 31.12.2018
Toimintasuunnitelma vuodelle 2019 14.12.2018