Ajankohtaista

Nyu:n joukkue Vattenfall seuracupiin

Vattenfall seuracupin toinen osakilpailu kilpaillaan Janakkalassa 8.8.2013. Nurmijärven Yleisurheilun joukkue matkustaa kilpailupaikalle seuran järjestämällä bussikyydillä. Jos estyt osallistumasta ko kilpailuun ilmoitathan siitä viipymättä (pepe.maenpaa@nurmijarvenyleisurheilu.fi)

Jos nimeäsi ei löydy listalta, niin mukaan voi ja pitää lähteä!

Bussi lähtee liikkeelle Klaukkalan linja-autoasemalta klo 15.40. Kirkonkylällä asuvat voivat hypätä kyytiin Kirkonkylän asemalta klo 16.00, josta matka jatkuu Janakkalaan ( perillä klo 17.00). Paluumatka takaisin starttaa noin klo 21.30

Aikataulu

NYU:n joukkue:

P11

60m = Aku Jaakkola, Aku Rissanen

1000m = Kasperi Seppälä

pituus = Eemil Pellonperä, Leevi Leskelä ja Oskari Latvala

kiekko = Toni Rinnekari, Matias Ketomäki, Aleksi Viisanen, Samu Käyhty, Jere Hietanen

 

T11

60m = Suvi Rantala, Elga Karjalahti, Jenna Lamio ja Janette Lohilahti

1000m = Nea Kylmänen

pituus = Jemina Saari ja Suvi Porokari

kiekko = Oona Ketomäki ja Essi Kärhä

 

P13

60 m = Simo Kauppila ja Markus Mero

1000m = Aapo Virolainen

korkeus = Oliver Alakörkkö

keihäs = Kimi Rinnekari

 

T13

korkeus = Emmi Pajasmaa

keihäs = Liina Ylikotila ja Venla Röpelinen

60m = Ilona Nourrisson ja Erin Karjalahti

1000m = Stella Vaittinen

 

P15

2000m = Matias Meriläinen

kuula = Tuukka Röpelinen

seiväs = Mikael Wikman ja Joona Kalliomäki

 

T15

100m = Nelli Kantelinen ja Annamari Nurminen

2000m = Ida Andersson

seiväs = Sanni Pajasmaa

kuula = Kati Rinnekari

 

N17

100m aj = Frida Öhman ja Ella Nourrisson

kuula = Tiina Rinnekari

3-loikka = Tuuli Andersson

 

M17

110m aj = ?

kuula = Olli Tammenlarva

3-loikka = Oskari Lehtonen

 

Viestijoukkueet:

T11 4 x 50m

Jemina Saari, Elga Karjalahti, Nea Kylmänen ja Suvi Porokari

P11 4 x 50m

Eemil Pellonperä, Aku Jaakkola, Aku Rissanen ja Toni Rinnekari

Eemil Laine, Aleksi Viisanen, Matias Ketomäki ja Oskari Latvala

T13 4 x 100m

Emmi Pajasmaa, Stella Vaittinen, Erin Karjalahti ja Venla Röpelinen

P13 4 x 100m

Oliver Alakörkkö, Markus Mero, Simo Kauppila ja Aapo Virolainen

Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019
Maantiejuoksut 2 4, ilmoittaudu 29.03.2019