Ajankohtaista

NYU:n joukkue ja bussikyydin aikataulu Vattenfall-seuracup osakilpailuun Vihtiin 19.6.2013

Nurmijärven Yleisurheilun joukkue matkustaa Vihdissä järjestettävään Vattenfall-seuracupiin bussikyydillä joukkuehengen kohottamiseksi. Jos estyt osallistumasta kilpailuihin, ilmoitathan siitä välittömästi allekirjoittaneelle.

Bussi lähtee liikkeelle klo 15.30 Nurmijärven linja-autoasemalta. Klaukkalassa asuvilla on mahdollisuus nousta kyytiin Klaukkalan linja-autoasemalta klo 15.50. Saapuminen Vihtiin tapahtuu klo 16.30. Huom! Olethan ajoissa bussiasemalla josta aiot nousta kyytiin.

Kotimatka alkaa välittömästi kisojen päätyttyä noin klo 21.00

Tiedustelut: Pepe Mäenpää 0447670365

Kilpailuihin ilmoitettava joukkue: 

N17
Seiväs = Kati Rinnekari
Keihäs = Emilia Haakana ja Tiina Rinnekari
800 m = Sara Ohlström ja Vilma Ahola

M17
Keihäs = Oskari Lehtonen
Seiväs = Mikael Wikman
800m = Matias Meriläinen

T15
Moukari = Minja Nurminen
80m aidat = Sanni Pajasmaa
300 m = Pinja Porokari ja Nadja Krasivskaya
3-loikka = Nelli Kantelinen
Kävely = Minja Nurminen

P15
Moukari = Kimi Rinnekari
300 m = Jaakkola Konsta
3-loikka = Pietari Toiviainen
Kävely = Kimi Rinnekari
Aidat = ?

T13
60m aidat = Emmi Pajasmaa
pituus = Stella Vaittinen
200 m = Ilona Nourisson ja Erin Karjalahti
Kuula = Liina Ylikotila, Venla Röpelinen
Kävely= Liina Ylikotila

P13
200m = Markus Mero
60 m aidat = Aapo Virolainen
Pituus = Simo Kauppila
Kuula = Oliver Alakörkkö
Kävely = Oliver Alakörkkö

T11
Korkeus = Jemina Saari ja Aino Karjalainen
150 m = Janette Lohilahti, Suvi Rantala, Suvi Porokari,Elga Karjalahti ja Jenna Lamio
60 m aj = Nea Kylmänen
Kuula = Janni Jokinen, Oona Ketomäki
Kävely = Jemina Saari

P11
Kuula = Aleksi Viisanen
kävely = Toni Rinnekari
150 m = Aku Rissanen, Aku Jaakkola
60 m aj = Toni Rinnekari
Korkeus = Matias Ketomäki ja Kasperi Seppälä

 

VIESTIT 4 x 600m

T/P11 Janette Lohilahti, Nea Kylmänen, Toni Rinnekari, Aku Rissanen

T/P13 Stella Vaittinen, Emmi Pajasmaa, Aapo Virolainen, Simo Kauppila tai Oliver Alakörkkö

T/P15 Sanni Pajasmaa, Pinja Porokari, Konsta Jaakkola, Pietari Toiviainen

Tue seuraa, ostamalla kannatustuotteita! 09.07.2020
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019