Ajankohtaista

NYU seuracup finaaliin

Nurmijärven Yleisurheilu selvitti tiensä c-sarjan finaaliin. Finaali järjestetään Hämeenlinnassa 5.9.2020.

Seura järjestää tapahtumaan bussikuljetuksen, joka on tarkoitettu pääasiassa urheilijoille ja valmentajille. Bussiin otetaan kuitenkin myös kannustajia mukaan ja toivonkin, että mahdollisimman moni kilparyhmäläinen, joka ei mahtunut kilpailemaan, tulisi kannustusjoukkoihin.

Bussi lähtee Klaukkalasta Monikolta klo.8.40 ja kirkonkylän matkahuollolta otetaan porukka kyytiin klo 9.00, tarvittaessa pysähdytään Perttulan "kioskilla" noin klo.8.50. Kilpailijat voivat ilmoittauta bussiin samantien, viimeistään kuitenkin 2.9 mennessä. Kannustajat voivat ilmoittautua 3.9 alkaen. Paluukyyti lähtee Hämeenlinnasta noin 16.30

Ilmoittaudu bussiin tästä.

Elina hoitaa ilmoittautumisen kisajärjestäjälle sekä sukkulaviestin ilmoittautumisen.

Seuracup joukkue finaali 5.9
T11  
1000m Onerva Pennonen
60m aj. Emma Liikkanen
pituus Liia Lehiö
keihäs Jenna Pyykkö
P11  
1000m Topias Leinonen
60m aj. Otso Kivistö
pituus Elis Köpsi
keihäs Riku Korhonen
T13  
1000m Pihla Jaakola-Siimes
60m aj. Oona Korhonen
korkeus Milla Pihlava
moukari Emma Kangasniemi
P13  
1000m Jonne Mourujärvi
60m aj. Jere Paananen
korkeus Joona Paananen 
moukari Elmeri Lybeck
T15  
100m Greta Laukala
2000m Sara Parviainen
seiväs Heta Mösö
kuula Oona Ketomäki
1000m kävely Isabella Edelman
P15  
100m Roni Heikkonen
2000m Anton Kemppi
seiväs Aapo Ruhanen
kuula Aatu Kangasniemi
N17  
200m Sanni Lehtonen
pituus Emma Lehtonen
kuula Emmi Kotamäki
M17  
200m Toni Rinnekari
pituus Sauli Mokkila
kuula Mikko Huhta
sukkulaviesti 16x60m (juoksujärjestyksessä)
Jenna Pyykkö
Elis Köpsi
Liia Lehiö
Otso Kivistö
Pihla Jaakola-Siimes
Jere Paananen
Oona Korhonen
Joona Paananen
Isabella Edelman
Roni Heikkonen
Sara Parviainen
Aatu Kangasniemi
Emma Lehtonen
Mikko Huhta
Sanni Lehtonen
Sauli Mokkila

Sairastapauksissa oltava välittömästi yhteydesssä Elina Paanaseen 040-5636864

NYU:n vuosikokous su 31.10.2021 klo 18.00 14.10.2021
Seuran tilastot päivitetty 14.10.2021
Lisenssien hankkiminen yleisurheilukaudelle 2021-2022 08.10.2021
Aikuisten yleisurheilukoulu talvikaudella 07.10.2021
Pääkaupunkiseudun kilpakävelyklinikat 07.10.2021
Seurapaitapäivä 28.9. - ole mukana 27.09.2021
Tuulisähkö-liigan ratkaisuviikko edessä 18.09.2021
Kunniakierros-Seurakisa-Wanhan Ajan maili - kaikki 15.9. 13.09.2021
Talven urheilukouluryhmien ilmoittautuminen on käynnissä 06.09.2021
NYU kuudes Seuracupin finaalissa 06.09.2021
Seuraa Seuracupin finaalia livenä 04.09.2021
NYU:n joukkue Pohjola Seuracupin finaalissa 03.09.2021
72 pm-mitalia - mahtava viikonloppu Riihimäellä 30.08.2021
Maria Kytölä taivutti viidenneksi Kalevan kisoissa 29.08.2021
Oskari Lehtoselle pronssia Kalaven kisoista 28.08.2021
Kalevan kisat – ennakkokatsaus 26.08.2021
Tuulisähkö-liigassa erittäin tiukkaa pistekamppailua 24.08.2021
Kolmas SM-viikonloppu - moniotteluista 6.sija 24.08.2021
Kunniakierros juostaan 15.9. Parkkimäessä 23.08.2021
Seuraleiri peruttu - osallistu piirileirille 20.08.2021
Aluemestaruuskilpailuista moukarimitaleja Rinnekareille 19.08.2021
4 mitalia Pm-junnuotteluista 15.08.2021
Seurakisa ja heitto- ja hyppykisa 18.8. Parkkimäessä - ilmoittaudu heti! 14.08.2021
Toinen SM-viikonloppu – KISARAPORTIT 14.08.2021
19- ja 22-vuotiaiden SM-kilpailut - seuraa NYU:n urheilijoita 13.08.2021
NYU rynnisti Pohjola Seuracupin finaaliin 11.08.2021
Pohjola Seuracup 2 - ohjeita urheilijoille ja huoltajille 08.08.2021
Pohjola Seuracup 2, NYU:n joukkue ja toimitsijatehtävät 08.08.2021
Riku ja Aatu Tuulisähkö-liigan kärkinimet 08.08.2021
8 mitalia SM-kilpailuista. Lue KISARAPORTIT 08.08.2021
SM-kisaviikonloppu - katso NYU:n urheilijat 06.08.2021
Pm-junnuviesteistä 11 mitalia 06.08.2021
4.8 Seurakisat ja kaikki harjoitukset PARKKIMÄESSÄ 02.08.2021
PM-viestit Janakkalassa 3.-4.8 01.08.2021
Lassi Korhonen NYU:n toiminnanjohtajaksi 30.07.2021
Nurmijärven Yleisurheilun mitalijuhlaa YAG:ssa 30.07.2021
Valmennustoiminnan harjoituskenttä 12.07.2021
Klaukkalan kentän peruskorjaus alkaa, ryhmien harjoitukset siirretty lähialueelle! 05.07.2021
Seura cup 1, NYUn joukkue 20.06.2021
Oskari Lehtosen pikajuoksuklinikka vko 27 17.06.2021
Seurakisa ja Heitto- ja hyppykisa 1 torstaina 13.6., viestit sunnuntaina 13.6. 06.06.2021
PM-viestit ja -junnuottelut siirretään myöhemmäksi 01.06.2021
Sprintit ja seurakisa 1.6, ilmoittaudu mukaan! 27.05.2021
Kesäleirit Harjulassa viikolla 23, 24, 25, (31) 24.05.2021
YAG Klaukkalaan 2023 10.05.2021
Kevään tuomarikoulutukset etäyhteyksillä 23.04.2021
Urheilukoulut alkaa, ilmoittaudu mukaan! 15.04.2021
Koronarajoitukset jatkuvat huhtikuun loppuun 01.04.2021
Seuran vuosikokous 21.3. 22.02.2021
Talvilomalla viikko 8 ei harjoituksia 22.02.2021
Nurmijärven Sähkö NYU:n yhteistyökumppaniksi 22.02.2021
UUDY:n Junnu- ja nuorisoleirin ilmoittautuminen on avoinna 18.02.2021
Mestaruuscupin ja rankingin lopputulokset 2020 13.02.2021
Seura-asujen tilaus 1.-10.2.2021 01.02.2021
Harjoittelu jatkuu sisätiloissa 1.2.2021 alkaen. Ennakkoilmoittautuminen pakollista. 31.01.2021
Johtokunnan yhteystiedot 02.01.2021
Puheenjohtajan Joulutervehdys 24.12.2020
Kaikki harjoitusryhmät siirtyvät ulos 29.11.2020
Nyu:n tilastot 2020 päivitetty 16.11.2020
Juoksuryhmä kestävyysjuoksusta kiinnostuneille 07.11.2020
PalkintoGaala siirtyy vuodelle 2021 05.11.2020
Kilpakävelyn tekniikkakoulu 7.11. alkaen 03.11.2020
Vauhdittomat hypyt peruttu 23.10.2020
Kutsu NYU n vuosikokoukseen 08.10.2020
Tuomarikoulutusta lokakuussa 06.10.2020
PM-maastot 11 10, ilmoittaudu 9.10 06.10.2020
Talvikausi alkaa 19.10, ilmoittaudu mukaan! 06.10.2020
Kunniakierros ensi maanataina 14.9 08.09.2020
NYU seuracup finaaliin 04.09.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
UUDY:n junnu- ja nuorisoleiri 8-16 vuotiaille 19.-20.9. 29.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
PM-viesti joukkueet ja kilpailuohjeet 19.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Seuracup joukkue 11.8 Nummelaan 07.08.2020
Silja Line seurakisa 2, 6.8 Klaukkalassa, ilmoittaudu mukaan! 04.08.2020
Kunniakierros juostaan 14.9. 03.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
AM- ja SM-kisoihin ilmoittautuminen 21.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020