Ajankohtaista

Seura cup 2. lopullinen joukkue

Nurmijärven Yleisurheilu lähtee isku kykyisellä joukkueella seura cup 2. osakilpailuun Riihimäelle 24.7.2019

Kilpailuihin on järjestetty bussi kuljetus, joka lähtee Klaukklan ABC kylmäasemalta (vanha s-market) klo. 15.00, ajamme Kirkonkylän kautta, josta kyytiin voi nousta n. 15.20. Olethan yhteydessä Elinaan, jos et tule bussilla. Kyytiin mahtuu myös huoltajia ja kannustajia. Paluu lähtee heti kilpailujen jälkeen klo.n. 21.00. 

seura cup 2. 24.7
T11 150m Daniela Perklen
T11 60m aj. Jenna Pyykkö
T11 korkeus Oona Korhonen, Heta Mösö
T11 kuula Emma Liikkanen, Siiri Kattelus
T11 kävely Heta Mösö, Emma Liikkanen
P11 150m Vesa Lyytinen, Peetu Malmström
P11 60m aj. Jere Paananen, Aarne Ryynänen
P11 korkeus Joona Paananen, Jere Mourujärvi
P11 kuula Riku Korhonen
P11 kävely Joona Paananen, Jere Mourujärvi
T/P11 4x600m Jere Mourujärvi, Oona Korhonen, Peetu Malmström, Daniela Perklen
Joona Paananen, Heta Mösö, Vesa Lyytinen, Emma Liikkanen


T13 200m Elena Hämäläinen, Sara Parviainen
T13 60m aj. Sanni Lehtonen
T13 seiväs Milla Pihlava, Nea Pyykkö
T13 kuula Pihla Jaakola-Siimes, Emma Lehtonen
T13 kävely Sara Parviainen
P13 200m Jonne Mourujärvi, Roni Heikkonen
P13 60m aj. Tuomas Teimonen
P13 seiväs Kaapo Malmström
P13 Kuula Aatu Kangasniemi, Valtteri Vasama
P13 kävely 
T/P 13 4x600m Kaapo Malmström, Pihla Jaakola-Siimes, Jonne Mourujärvi, Sara Parviainen
vara: Aapo Ruhanen, Elena Hämäläinen


T15 300m Isabella Edelman
T15 80m aj. Greta Laukala
T15 3-loikka Selma Mäenpää
T15 moukari Oona Ketomäki
T15 kävely Isabella Edelman, Emmi Kotamäki
P15 300m  Anton Kemppi, Kasper Turunen
P15 100m aj. 
P15 3-loikka Kasperi Kontola
P15 moukari Mikko Huhta, Toni Rinnekari
P15 kävely (tyttöjä on kaksi, se riittää)
T/P15 4x800m Kasperi Kontola, Greta Laukala, Anton Kemppi, Emmi Kotamäki
varalla: Kasper Turunen, Selma Mäenpää


N17 800m Kajsa Henriksen
N17 pituus Essi Kärhä 
N17 keihäs Nea Kylmänen, Elisa Huhta
M17 800m Aleksi Hämäläinen
M17 pituus Sauli Mokkila
M17 keihäs Matias Ketomäki

Tarvittaessa ole yhteydessä Elina Paananen 040-5636864

Tuomarikoulutusta lokakuussa 19.09.2020
Kunniakierros ensi maanataina 14.9 08.09.2020
NYU seuracup finaaliin 04.09.2020
Talvikausi alkaa 19.10, ilmoittaudu mukaan! 04.09.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
UUDY:n junnu- ja nuorisoleiri 8-16 vuotiaille 19.-20.9. 29.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
PM-viesti joukkueet ja kilpailuohjeet 19.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Seuracup joukkue 11.8 Nummelaan 07.08.2020
Silja Line seurakisa 2, 6.8 Klaukkalassa, ilmoittaudu mukaan! 04.08.2020
Kunniakierros juostaan 14.9. 03.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
AM- ja SM-kisoihin ilmoittautuminen 21.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Nyt on aika viikkokisailla! 14.07.2020
Tue seuraa, ostamalla kannatustuotteita! 09.07.2020
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019