Ajankohtaista



Pm-viesitijoukkueet, 8.6 Riihimäellä

NYU lähettää Riihimäelle viestijoukkuieta 24. Kilpailut pidetään Riihimäellä, Peltosaaren kenttä, Hj.Elomaankatu. Paikalla tule olla tunti ennen oman lajin alkua. Kokoonntutaan katsomoon kaikki samalle alueelle, löydätte meidät "kyltin" alta. Joukkeille laitetaan kasvomaalit yhdessä vanhempien avustuksella. Joukkueen huoltajat huolehtivat veryttelystä ja joukkuiden varmistamisesta. SAIRAS TAPAUKSISSA oltava välittömästi yhteydessä omaan valmentajaan tai nuorisovastaavaan Elina Paanaseen 040-5636864. Alustava aikataulu löytyy joukkueiden alta, lopullinen aikataulu julkaistaa kilpailukalenterissa lähempänä kisaa.

Kannustetaan mahtavat joukkueemme mitalleille =)

           
Nurmijärven Yleisurheilun joukkueet      
T/P9 sukkula          
Topias Leinonen   Lotta Parviainen Aino Siirtola
Onerva Pennonen   Rasmus Roulamo Olivia Pohjonen
Pihla Peltoniemi   Anna Ollikainen Armas Rirtanoro
Martta Mösö    Meea Urpalainen Aatos Ritanoro
Riku Korhonen   Tomas Koivisto Mette Urpalainen
Olli Auranen   Sofia Vesterinen Viljo Hanni
Paavo Jokitalo   Vilja Vitikainen Leo Herranen
Peppi Lucas   Mira Montonen Jyri Korhonen
Huoltaja: Timo   Peltoniemi Lassi  
T9 4 x 400m          
Onerva Pennonen   Sofia Vesterinen Mira Montonen
Lotta Parviainen   Martta Mösö Aino Siirtola
Peppi Lucas   Mea Urpalainen Gloria Burakov
Pihla Peltoniemi   Anna Ollikainen Olivia Pohjonen
Varalla: Mette Urpalainen, Vilja Vitikainen    
Huoltaja: Timo   Lassi   Peltoniemi
P9 4x400m          
Topias Leinonen   Tomas Koivisto    
Olli Auranen   Leo Herranen    
Paavo Jokitalo   Jyri Korhonen    
Riku Korhonen   Lev Burakov    
varalla : Armas Ritanoro, Aatos Ritanoro    
Huoltaja: Elina   Lassi      
           
T11 4x 60m aj.          
Huoltaja: Elina   Anna      
Oona Korhonen   Liia Lehiö      
Daniela Perklén   Ella Muukka    
Emma Liikkanen   Heta Mösö    
Jenna Pyykkö   Siiri Kattelus    
Varalla: Kerttu Saari          
T11 4x 50m          
Elina    Anna      
Viiviliina Nurminen   Emma Liikkanen    
Jenna Pyykkö   Oona Korhonen    
Liia Lehiö   Heta Mösö    
Daniela Perklèn   Kerttu Saari    
Varalla: Ella Muukka          
T11 4x 600m          
Elina    Anna      
Daniela Perklén   Liia Lehiö      
Viiviliina Nurminen   Siiri Kattelus    
Emma Liikkanen   Ella Muukka    
Oona Korhonen   Heta Mösö    
varalla: Kerttu Saari          
P11 4x60m aj.          
Elina           
Joona Paananen          
Jere Paananen          
Aarne Ryynänen          
Elias Silfver          
Eetu Aitto-oja          
P11 4x 50m          
Elina           
Joona Paananen          
Peetu Malmström          
Jere Paananen          
Eetu Aitto-oja          
Elias Silfver, Aarne Ryynänen      
P11 4x600m          
Elina           
Jere Mourujärvi          
Joona Paananen          
Peetu Malmström          
Otso Leinonen          
varalla: Jere Paananen        
T13 4x60m aj.          
Emma Lehtonen                
Elena Hämäläinen             
Sanni Lehtonen             
Sara Parviainen          
varalla: Isabella Edelman        
T13 4x100m          
Sara Parviainen          
Elena Hämäläinen             
Emma Lehtonen                
Nea Pyykkö                       
varalla: Sanni Lehtonen           
T13 4x600m          
Emma Lehtonen          
Nea Pyykkö          
Isabella Edelman          
Pihla Jaakola-Siimes        
varalla: Sanni Lehtonen           
P13 4x100m          
Aapo Ruhanen                     
Jonne Mourujärvi                
Rasmus Laapas                      
Valtteri Vasama                   
Varalla: Kasperi Kemppainen      
P13 4X600m          
 Rasmus Laapas          
Jonne Mourujärvi                
 Kasperi Kemppainen        
 Anton Kemppi          
varalla: Aapo Ruhanen        
T15 4x100m          
Selma Mäenpää               
Venla Lehtonen                 
Thea Kolu                    
Greta Laukala               
Varalla: Emmi Kotamäki        
T15 4x800m          
Greta Laukala                  
 Venla Lehtonen          
Sara Parviainen          
Emmi Kotamäki          
varalla: Selma Mäenpää        

Uudyn pm-junnuviestit 8.6.2019

AIKATAULU - alustava

11:00 T11 4 x 60 m aj
11:20 P11 4 x 60 m aj
11:40 T13 4 x 60 m aj
11:55 P13 4 x 60 m aj
12:10 T15 4 x 80 m aj
12:20 P15 4 X 80 m aj

Palkintojenjako

12:40 T/P 9 Sukkulaviesti 8 x 40 m
(nurmikolla)
Palkintojenjako

13:10 T11 4 x 50 m
13:20 P11 4 x 50 m
13:35 T13 4 x 100 m
13.45 P13 4 x 100 m
13:55 T15 4 x 100 m
14:05 P15 4 x 100 m

Palkintojen jako

14:20 T9 4 x 400 m
14:35 P9 4 x 400 m
14:50 T11 4 x 600 m
15:05 P11 4 x 600 m
15:20 T13 4 x 600 m
15:35 P13 4 x 600 m
15.50 T15 4 x 800 m
16:05 P15 4 x 800 m

Palkintojenjako

 

Vauhdittomat hypyt peruttu 23.10.2020
Kutsu NYU n vuosikokoukseen 08.10.2020
Tuomarikoulutusta lokakuussa 06.10.2020
PM-maastot 11 10, ilmoittaudu 9.10 06.10.2020
Talvikausi alkaa 19.10, ilmoittaudu mukaan! 06.10.2020
Kunniakierros ensi maanataina 14.9 08.09.2020
NYU seuracup finaaliin 04.09.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
UUDY:n junnu- ja nuorisoleiri 8-16 vuotiaille 19.-20.9. 29.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
PM-viesti joukkueet ja kilpailuohjeet 19.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Seuracup joukkue 11.8 Nummelaan 07.08.2020
Silja Line seurakisa 2, 6.8 Klaukkalassa, ilmoittaudu mukaan! 04.08.2020
Kunniakierros juostaan 14.9. 03.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
AM- ja SM-kisoihin ilmoittautuminen 21.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Nyt on aika viikkokisailla! 14.07.2020
Tue seuraa, ostamalla kannatustuotteita! 09.07.2020
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019