Ajankohtaista

Seura cup 1 NYUn joukkue, 11.6 Riihimäki

NYU lähtee taistelemaan seuracup pisteistä maanataina 11.6 Riihimäelle, joukkue on valittu! Seura järjestää yhteiskuljetuksen kisapaikalle ja takaisin. Ole ystävällinen ja ilmoita mahdollisimman pian linkin kautta tarvitsetko yhteiskuljetusta vai tuletko omalla kyydillä?

Lähtö:
Bussi saapuu paikalle (vanha s-market, ABC kylmäasema) klo 15:45, startti klo 16 Klaukkala ABC Kylmäasema - Perttula -(16:25) Nurmijärvi KK las - Peltosaaren Urheilukenttä Riihimäki, Hj. Elonmaan katu 6
 
Paluu:
Bussi saapuu paikalle klo 21:00, startti n. klo 21:15-21:30 ,Riihimäki, Hj. Elonmaan katu 6 - Nurmijärvi KK las - Perttula - Klaukkala  ABC kylmäasema
 

Ilmoita kuljetuksesta tästä!

Yhteyshenkilöt:

Elina Paananen
p. 040 563 6864
 
Ari Ketomäki
p. 040 5009312
 
Sairastapauksissa ole välittömästi yhteydessä!!
 
Tässä on kilpailukykyinen joukkueemme:
Seura ilmoittaa joukkueen kilpailikalenteriin =)
NYUn joukkue            
T11 60m Nea Pyykkö, Viiviliina Nurminen, Jenna Pyykkö  
T11 1000m Pihla Jaakola-Siimes, Minni Tuppura, Kaisla Jaakola- Siimes
T11 Pituus Sarla Kakkola, Daniela Perklen, Milla Louhivuori  
T11 Kiekko Oona Korhonen, Milla Pihlava, Emma Liikkanen  
             
P11 60m Joona Paananen, Vesa Lyytinen    
P11 1000m Anton Kemppi, Jusu Huovinen      
P11 pituus Jonne Mourujärvi, Jere Paananen    
P11 kiekko Riku Korhonen, Jere Mourujärvi    
T11 4x50m Sarla Kakkola        
  Nea Pyykkö        
  Pihla Jaakola-Siimes      
  Viiviliina Nurminen        
  Milla Pihlava        
P11 4x50m Jusu Huovinen        
  Joona Paananen        
  Jonne Mourujärvi        
  Anton Kemppi        
  Jere Paananen        
             
T13 60m Thea Kolu, Elena Hämäläinen, Isabella Edelman  
T13 1000m Sara Parviainen, Camilla Lehtinen        
T13 korkeus Greta Laukala, Emma Lehtonen, Vaula Pispala    
T13 keihäs Oona Ketomäki, Sanni Lehtonen    
4x100m Elena Hämäläinen, Thea Kolu, Greta Laukala, Vaula Pispala
             
P13 60m Roni Heikkonen, Timo Kukk, Aapo Ruhanen      
P13 1000m Kasperi Kemppainen, Osakari Huppunen
P13 korkeus Rasmus Laapas        
P13 keihäs Luukas Lahti, Tuomas Teimonen    
4x100m Luukas Lahti, Tuomas Teimonen, Timo Kukk, Roni Heikkonen
             
T15 100m Venla Lehtonen, Ida Polvinen      
T15 2000m Inkaliina Nurminen        
T15 seiväs Selma Mäenpää        
T15 kuula Emmi Kotamäki        
4x100m Inkaliina, Venla, Emmi, Selma      
             
P15 100m Jyri Mäkinen  
P15 2000m Aleksi Hämäläinen          
P15 seiväs Leevi Leskelä        
P15 kuula Mikko Huhta, Samu Käyhty      
4x100m Aleksi, Leevi, Jyri, Mikko, Samu      
             
N17 200m Erin Karjalahti, Essi Kärhä, Nea Kylmänen    
N17 3-loikka Jenni Kallioniemi        
N17 kuula Elisa Huhta, Jemina Saari      
             
M17 200m Sebastian Sparks, Marcus Kytölä    
M17 3-loikka Matias Ketomäki        
M17 kuula Kimi Rinnekari, Santtu Kotamäki    
             
Tue seuraa, ostamalla kannatustuotteita! 09.07.2020
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019