Ajankohtaista

NYUn Seuracup joukkue

Maanantaina 19.6 Nurmijärven Yleisurheilu lähtee taistelemaan tärkeistä pisteistä suracup-kilpailuun Vihtiin. Kisapaikalle on järjestetty bussi kuljetus. Joukkue on tälläkertaa niin iso, että bussiin ei mahdu luultavasti montaa vanhempaa. Tekstiviestillä voi tiedustella asiaa Ketomäen Arilta, jos vanhempia tarvitsee kyydin.

Vattenfall 1. osa 19.6.2017 Vihti/Nummela  
     
M17 200m: Oskari Kaarila  
M17 3-loikka Simo Kauppila  
M17 kuula Kimi Rinnekari, Santtu Kotamäki  
     
P15 100m Samu Käyhkö, Saku Rouvinen  
P15 2000m Topias Kemppi  
P15 seiväs -  
P15 kuula Matias Ketomäki, Samu Käyhty  
4 x100m Samu Käyhkö, Matias Ketomäki,   
  Samu Käyhty , Topias Kemppi  
     
P13 60m Jami Saari, Eelis Lähdemäki  
P13 1000m Samuli Heiskanen  
P13 korkeus Joona Paananen  
P13 keihäs Toni Rinnekari, Leevi Leskelä  
4x100m  Toni Rinnekari, Tuomo Hurri  
  Samuli Heiskanen, Jami Saari  
     
P11 60m Tuomas Teimonen, Antti Pastinen  
P11 1000m Kasperi Kemppainen, Anton Kemppi  
P11 pituus Luukas Lahti, Aapo Ruhanen  
P11 kiekko Valtteri Vasama, Rasmus Laapas  
4x50m Tuomas Teimonen, Luukas Lahti,  
  Aapo Ruhanen, Antti Pastinen  
     
N17 200m Vilja Pispala  
N17 3-loikka Erin Karjalahti  
N17 kuula Emmi Pajasmaa  
     
T15 100m Jemina Saari, Janette Lohilahti  
T15 2000m Kajsa Henriksen  
T15 seiväs Essi Kärhä, Nea Kylmänen  
T15 kuula Elisa Huhta  
4 x100m Janette Lohilahti, Essi Kärhä,  
   Nea Kylmänen, Jemina Saari  
     
T13 60m Selma Mäenpää, Greta Laukala  
T13 1000m Inkaliina Nurminen, Silva Kemppi  
T13 korkeus Thea Kolu, Vaula Pispala  
T13 keihäs Oona Ketomäki  
4x100m Vaula Pispala, Inkaliina Nurminen  
  Thea Kolu, Selma Mäenpää  
     
T11 60m Sara Ahlfors, Sanni Lehtonen  
T11 1000m Sara Parviainen, Pihla Jaakola-Siimes  
T11 pituus Sarla Kakkola, Emma Lehtonen  
T11 kiekko Charlotte Kajander, Oona Korhonen  
4x50m Sarla Kakkola, Sara Ahlfors,   
  Charlotte Kajander, Sara Parvianen  
     
Bussikuljetus järjestetty seuran puolesta:  
klo 15:30 Klaukkalan bussiasema  
klo 15:40 Perttulan kioski  
klo 15:55 Kirkonkylän bussiasema  
klo 16:50 Vihti, Nummelan urheilukenttä, Kuoppanummentie 22
klo 21:15 lähtö Nurmijärvelle (sama reitti)  
     
Viimehetken peruutukset:  
P11, T11, T13, P13 Mikko Pöllänen 044-5982220
tai Elina Paananen 040-5636864
 
P15, T15, M17 ja N17 Ari Ketomäki p. 040 5009312  
     
     
     
     
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
Toukokuussa Yleisurheillaan Märkiössä 25.04.2019
Kesäleirit taas Harjulassa 25.04.2019
Ilmoittautuminen auki Kesän ryhmiin 25.04.2019
Kari Huhtala in memoriam 23.04.2019
Viikkokisa 8 ilmoittaudu 23.04.2019
Harjoitusryhmä muiden lajien harrastajille 12.04.2019
Rajamäen urheilukoulu peruttu 11.04.2019
Maantiejuoksut 2 4, ilmoittaudu 29.03.2019