Ajankohtaista

Viikkokisa 3 Tulokset

 

T12 Pituus      
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Pituus
1 Venla Lehtonen 2004 3,78
2 Inkaliina Nurminen 2004 3,67
3 Nette-Nina Hiltunen 2004 3,22
4 Anni Auranen 2004 3,15
5 Salla Hyvönen 2004 3,12
6 Milja Lipponen 2004 2,95
         
T12 Kuula      
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Venla Lehtonen 2004 8,36
2 Nette-Nina Hiltunen 2004 6,86
3 Inkaliina Nurminen 2004 6,18
4 Milja Lipponen 2004 5,5
5 Anni Auranen 2004 5,31
6 Salla Hyvönen 2004 4,99
         
T12 Korkeus      
  Sarake1 Sarake2 Sarake4 Sarake3
1 Venla Lehtonen 2004 140
2 Inkaliina Nurminen 2004 120
3 Nette-Nina Hiltunen 2004 115
4 Anni Auranen 2004 110
5 Salla Hyvönen 2004 110
6 Milja Lipponen 2004 100
         
T11 Pituus      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Sarake5
1 Sara Ahlfors 2006 3,41
2 Thea Kolu 2005 3,29
3 Charlotte Kajander 2006 3,23
4 Pinja Kylmänen 2006 3,2
5 Emma Lehtonen 2006 3,11
6 Sara Parviainen 2006 3,07
7 Siiri Eklund 2006 2,96
8 Anniina Forsström 2005 2,95
9 Sanni Lehtonen 2006 2,95
10 Isabella Edelman 2006 2,81
11 Elsa Valkonen 2006 2,61
         
T11 Kuula      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Sarake5
1 Anniina Forsström 2005 6,92
2 Charlotte Kajander 2006 6,1
3 Thea Kolu 2005 6,08
4 Siiri Eklund 2006 5,62
5 Emma Lehtonen 2006 5,26
6 Sara Parviainen 2006 5,14
7 Sara Ahlfors 2006 4,77
8 Sanni Lehtonen 2006 4,67
9 Elsa Valkonen 2006 4,55
10 Isabella Edelman 2006 4,3
11 Pinja Kylmänen 2006 3,8
         
T11 Korkeus      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Sarake5
1 Emma Lehtonen 2006 115
2 Thea Kolu 2005 110
3 Anniina Forsström 2005 110
4 Sara Ahlfors 2006 105
5 Sara Parviainen 2006 100
6 Pinja Kylmänen 2006 95
7 Siiri Eklund 2006 95
8 Sanni Lehtonen 2006 95
9 Isabella Edelman 2006 95
10 Charlotte Kajander 2006 90
11 Elsa Valkonen 2006 90
         
P11 Pituus      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Pituus
1 Luukas Lahti 2006 3,93
2 Jami Saari 2005 3,53
3 Valtteri Vasama 2006 3,42
4 Tuomas Teimonen 2006 3,37
5 Rasmus Laapas 2006 3,36
6 Juho Auranen 2006 2,96
7 Akseli Hyyti 2006 2,79
8 Matias Wilkman 2006 2,21
         
P11 Kuula      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Sarake5
1 Valtteri Vasama 2006 6,7
2 Luukas Lahti 2006 5,94
3 Jami Saari 2005 5,83
4 Tuomas Teimonen 2006 5,38
5 Juho Auranen 2006 5,23
6 Rasmus Laapas 2006 4,43
7 Akseli Hyyti 2006 3,9
         
P11 Korkeus      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Sarake5
1 Jami Saari 2005 115
2 Luukas Lahti 2006 115
3 Tuomas Teimonen 2006 95
4 Juho Auranen 2006 95
5 Akseli Hyyti 2006 90
6 Valtteri Vasama 2006 NH
  Rasmus Laapas 2006 DNS
  Matias Wilkman 2006 DNS
         
T9 Pituus      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Pituus
1 Sarla Kakkola 2007 3,42
2 Viiviliina Nurminen 2008 3
3 Nea Pyykkö 2007 2,84
4 Liina Forsström 2008 2,58
5 Oona Korhonen 2008 2,51
6 Sarah  Kolu 2008 2,51
7 Sanni Virolainen 2007 2,4
8 Alisa Viitala 2008 2,28
9 Karola Vähäviita 2008 2,27
10 Iisa Hyyti 2008 2,24
11 Alexandra Eriksson 2008 2,23
12 Pihla Jaakola-Siimes 2007 1,96
13 Emma Lybeck 2008 1,73
         
T9 Pallo      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Pallo
1 Nea Pyykkö 2007 16,25
2 Viiviliina Nurminen 2008 15,55
3 Sarla Kakkola 2007 14,47
4 Liina Forsström 2008 14,2
5 Alexandra Eriksson 2008 11,67
6 Emma Lybeck 2008 11,48
7 Pihla Jaakola-Siimes 2007 11,4
7 Oona Korhonen 2008 11,4
9 Sanni Virolainen 2007 11,2
10 Sarah  Kolu 2008 10,78
11 Alisa  Viitala 2008 9,83
12 Karola Vähäviita 2008 8,03
13 Iisa Hyyti 2008 7,66
         
P9 Pituus      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Pituus
1 Taavi Lopperi 2007 3,07
2 Joona Paananen 2008 2,83
3 Kristian Korhonen 2007 2,78
4 Elmeri Lybeck 2007 2,7
5 Niklas  Kapanen 2007 2,59
6 Martti Rekola 2007 2,51
7 Eetu Kallioniemi 2007 2,41
8 Aarne Ryynänen 2008 2,37
         
P9 Pallo      
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Pallo
1 Elmeri Lybeck 2007 26,92
2 Taavi Lopperi 2007 19,68
3 Eetu Kallioniemi 2007 18,68
4 Joona Paananen 2008 17,53
5 Niklas Kapanen 2007 17,45
6 Aarne Ryynänen 2008 14,72
7 Martti Rekola 2007 14,45
8 Kristian  Korhonen 2007 13,05
         
T7 ja nuoremmat Pituus    
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Pituus
1 Raakel Rekola 2009 2,19
2 Jenna Pyykkö 2009 2,13
3 Kaisla Jaakola-Siimes 2009 2,12
4 Vera Ahlfors 2010 2,06
5 Jenna Ylinen 2009 1,89
6 Juulia Lopperi 2009 1,81
7 Salla Jaakola-Siimes 2011 1,73
8 Eeva Nurminen 2009 1,7
9 Regina Rekola 2011 1,56
10 Iina Dahl 2011 1,48
11 Emma Paananen 2011 1,28
12 Unna Oikarainen 2013 0,82
         
T7 ja nuoremmat Pallonheitto    
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Pallo
1 Jenna Pyykkö 2009 11,85
2 Juulia Lopperi 2009 10
3 Jenna Ylinen 2009 9,82
4 Vera Ahlfors 2010 9,45
5 Eeva Nurminen 2009 9,1
6 Raakel Rekola 2009 8,66
7 Kaisla Jaakola-Siimes 2009 7,17
8 Regina Rekola 2011 5,3
9 Emma Paananen 2011 4,34
10 Salla Jaakola-Siimes 2011 4,3
11 Iina Dahl 2011 3,04
12 Unna Oikarainen 2013 2,3
         
P7 ja nuoremmat Pituus    
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Pituus
1 Elmeri Pajasmaa 2009 2,8
2 Jere Paananen 2009 2,6
3 Eino Erkkilä 2009 2,45
4 Riku Korhonen 2010 2,2
5 Eino Lahti 2009 2,16
6 Matias Samanen 2009 2
7 Luca Hoikkala 2009 1,9
8 Stefan Virolainen 2009 1,85
9 Otto  Oikarainen 2011 1,62
10 Lassi Lybeck 2010 1,53
11 Jyri Korhonen 2012 1,39
         
P7 ja nuoremmat Pallonheitto    
  Sarake1 Sarake2 Sarake3 Pallo
1 Jere Paananen 2009 16,1
2 Elmeri Pajasmaa 2009 13,76
3 Eino Erkkilä 2009 13,55
4 Riku Korhonen 2010 13,5
5 Lassi Lybeck 2010 12,1
6 Otto Oikarainen 2011 11,46
7 Stefan Virolainen 2009 10,08
8 Luca Hoikkala 2009 9,02
9 Eino Lahti 2009 8,23
10 Matias Samanen 2009 5,93
11 Jyri Korhonen 2012 5,7
Tuomarikoulutusta lokakuussa 23.09.2020
Kunniakierros ensi maanataina 14.9 08.09.2020
NYU seuracup finaaliin 04.09.2020
Talvikausi alkaa 19.10, ilmoittaudu mukaan! 04.09.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
UUDY:n junnu- ja nuorisoleiri 8-16 vuotiaille 19.-20.9. 29.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
PM-viesti joukkueet ja kilpailuohjeet 19.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Seuracup joukkue 11.8 Nummelaan 07.08.2020
Silja Line seurakisa 2, 6.8 Klaukkalassa, ilmoittaudu mukaan! 04.08.2020
Kunniakierros juostaan 14.9. 03.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
AM- ja SM-kisoihin ilmoittautuminen 21.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Nyt on aika viikkokisailla! 14.07.2020
Tue seuraa, ostamalla kannatustuotteita! 09.07.2020
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019