Ajankohtaista

Vattenfall 2. osakilpailu 4.8 Hyvinkää

Alustava joukkue ja ohjeet:

M17 800m:        Matias Meriläinen, Joonatan Jordas
M17 seiväs    -
M17 keihäs       Kimi Rinnekari
    
P15 300m         Markus Mero, Emil Henriksen
P15 100aj         Oliver Alakörkkö
P15 3-loikka     Simo Kauppila
P15 moukari    Santtu Kotamäki, Oskari Kaarila
2 x800m            Markus, Emil tai Simo tai Aapo?
kävely 1000m (tyttö tai poika) ??    
    
P13 200m        Sauli Mokkila,  Eemeli Roivainen
P13 60aj           Aku Rissanen
P13 pituus        Leevi Leskelä
P13 kuula         Matias Ketomäki, Samu Käyhty
2x600m             Eemeli ja Sampo
kävely 1000m (tyttö tai poika) = Leevi Leskelä  
    
P11 150m          Justus Kankaanpää
P11 60m aj        Samuli Heiskanen
P11 korkeus      Jami Saari
P11 kuula           Toni Rinnekari,
2x600m              Jami Saari, Samuli Heiskanen
kävely 1000m (tyttö tai poika) = Vaula Pispala

 

N17 800m       Ida Andersson
N17 seiväs      Kati Rinnekari
N17 keihäs     Pinja Porokari
    
T15 300m        Anni Pulkkinen
T15 80aj           Erin Karjalahti
T15 3-loikka    Jenni Kallioniemi
T15 moukari    -
2 x800m          Erin, Jenni
    
    
T13 200m       Tilda Nieminen, Riikka Jouppila, Suvi Porokari
T13 60aj      Nea Kylmänen, Emmi Pulkkinen, Kajsa Henriksen
T13 pituus       Jemina Saari
T13 kuula         Adele Vuorinen
2x600m           Jemina ja toinen nimetään paikanpäällä
    
    
T11 150m       Vaula Pispala
T11 60aj     Inkaliina Nurminen
T11 korkeus   Venla Lehtonen
T11 kuula        Oona Ketomäki, Kerttu Kilpeläinen, Anniina Forsström
2x600m           Inkaliina Nurminen, Kerttu Kilpeläinen tai Venla Lehtonen

Mikäli nimeäsi ei löydy listalta tai vastaavasti et pääse kisaamaan (nimi on listalla),

niin laita viestiä ari.ketomaki@hslgroup.fi tai juha.huppunen@live.com

 

 

Seura järjestää bussikuljetuksen paikanpäälle, alla aikataulu:

Klaukkalan bussiasema klo 15:20

Perttulan kioski klo 15:35

Kirkonkylä bussiasema klo 15:45

Hyvinkää urheilupuisto, Urheilukatu 19 klo 16:30


Oletettu kotiinlähtö 21:15 (bussi tulee noitamaan klo 21:00)

 

 

Seuracup joukkue 11.8 Nummelaan 07.08.2020
Silja Line seurakisa 2, 6.8 Klaukkalassa, ilmoittaudu mukaan! 04.08.2020
Kunniakierros juostaan 14.9. 03.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
AM- ja SM-kisoihin ilmoittautuminen 21.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Nyt on aika viikkokisailla! 14.07.2020
Tue seuraa, ostamalla kannatustuotteita! 09.07.2020
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019