Ajankohtaista

Viikkokisat jatkuivat maanantaina 30.6. Parkkimäessä.

Tulokset: Viikkokisa 2 Parkkimäki 30.6.2014  
       
Tytöt 12v. Kuula 2,5kg (4 työntöä)  
1. Jemina Saari 6,09m
2. Nea Kylmänen 5,75m
3. Janette Lohilahti 5,30m
       
Pojat 12v. Kuula 3,0kg (4 työntöä)  
1. Matias Ketomäki 7,12m
2. Oskari Latvala 6,04m
       
Tytöt 11v. Kuula 2,0kg (4 työntöä)  
1. Adele Vuorinen 6,89m
2. Riikka Jouppila 6,37m
3. Suvi Rantala 5,73m
4. Laura Hagman 5,38m
5. Vilja Pispala 5,36m
6. Suvi Porokari 5,18m
7. Elina Kettinen 4,98m
8. Ella Korhonen 4,86m
       
Tytöt 10v. Kuula 2,0kg (4 työntöä)  
1. Kerttu Kilpeläinen 6,78m
2. Nette-Nina Hiltunen 5,73m
3. Jenni Kotamäki 5,59m
4. Inkaliina Nurminen 4,66m
5. Minna Kajolinna 4,06m
6. Aino Kokko 3,51m
       
Pojat 10v. Kuula 2,5kg (4 työntöä)  
1. Niklas Orjala 5,80m
2. Leevi Leskelä 5,46m
3. Leevi Kangas 5,25m
4. Justus Kankaanpää 5,08m
5. Kasperi Seppälä 4,34m
       
Tytöt 9v. Pallonheitto (yhteensä 6 heittoa)  
1. Oona Ketomäki 16.04m
2. Saga Syväkangas 14,09m
3. Anniina Forsström 13,49m
4. Vaula Pispala 7,71m
       
Pojat 9v. Pallonheitto (yhteensä 6 heittoa)  
1. Rasmus Puhakka 29,81m
2. Rolf Vuorinen 18,30m
3. Juho Rantala 17,30m
4. Luka Malmbäck 15,98m
5. Jami Saari 15,30m
       
Tytöt 8v. Pallonheitto (yhteensä 6 heittoa)  
1. Siiri Eklund 19,50m
2. Ella Råstedt 17,82m
3. Mimosa Olander 11,52m
4. Annina Huovila 10,70m
5. Charlotte Kajander 10,30m
6. Pinja Kylmänen 9,04m
7. Sara Parviainen 8,79m
       
Pojat 8v. Pallonheitto (yhteensä 6 heittoa)  
1. Jerkko Veijalainen 18,98m
2. Samuli Seppälä 9,40m
3. Kasperi Kemppainen 8,66m
       
Tytöt 7v. Pallonheitto (yhteensä 6 heittoa)  
1. Liina Forsström 9,20m
2. Milla Pihlava 8,70m
3. Jesmin Veijalainen 8,15m
4. Anni Murole 7,90m
5. Pihla Jaakola-Siimes 7,48m
6. Viiviliina Nurminen 6,86m
7. Kaisla Jaakola-Siimes 4,04m
       
Pojat 7v. Pallonheitto (yhteensä 6 heittoa)  
1. Martti Rekola 14,30m
2. Janne Kankaanpää 4,15m
       
Tytöt 12v. Pituus, lankulta 6 hyppyä  
1. Jemina Saari 4,20m
2. Janette Lohilahti 3,96m
3. Nea Kylmänen 3,39m
       
Pojat 12v. Pituus, lankulta 6 hyppyä  
1. Matias Ketomäki 2,77m
2. Oskari Latvala DNS
       
Tytöt 11v. Pituus (1m alue)  
1. Vilja Pispala 3,85m
2. Suvi Porokari 3,70m
3. Elina Kettinen 3,47m
4. Riikka Jouppila 3,36m
5. Suvi Rantala 3,28m
6. Laura Hagman 2,97m
7. Adele Vuorinen 2,92m
8. Ella Korhonen 2,64m
       
Tytöt 10v. Pituus (1m alue)  
1. Nette-Nina Hiltunen 3,54m
2. Inkaliina Nurminen 3,21m
3. Kerttu Kilpeläinen 2,99m
4. Aino Kokko 2,98m
5. Jenni Kotamäki 2,93m
6. Minna Kajolinna 2,22m
       
Pojat 10v. Pituus (1m alue)  
1. Leevi Leskelä 3,69m
2. Niklas Orjala 3,22m
3. Justus Kankaanpää 3,17m
4. Kasperi Seppälä 2,86m
5. Leevi Kangas 2,71m
       
Tytöt 9v. Pituus (1m alue)    
1. Vaula Pispala 2,70m
2. Anniina Forsström 2,63m
3. Saga Syväkangas 2,50m
4. Oona Ketomäki 2,40m
       
Pojat 9v. Pituus (1m alue)  
1. Jami Saari 3,06m
2. Rasmus Puhakka 2,94m
3. Luka Malmbäck 2,58m
4. Juho Rantala 2,47m
5. Rolf Vuorinen 2,46m
       
Tytöt 8v. Pituus (1m alue)    
1. Ella Råstedt 2,80m
2. Siiri Eklund 2,73m
3. Charlotte Kajander 2,67m
4. Pinja Kylmänen 2,41m
5. Annina Huovila 2,40m
6. Sara Parviainen 2,39m
7. Mimosa Olander 1,81m
       
Pojat 8v. Pituus (1m alue)  
1. Jerkko Veijalainen 2,95m
2. Samuli Seppälä 2,35m
3. Kasperi Kemppainen 2,15m
       
Tytöt 7v. Pituus (1m alue)    
1. Liina Forsström 2,40m
2. Milla Pihlava 2,27m
3. Anni Murole 2,14m
4. Viiviliina Nurminen 2,06m
5. Pihla Jaakola-Siimes 1,95m
6. Jesmin Veijalainen 1,80m
7. Kaisla Jaakola-Siimes 1,46m
       
Pojat 8v. Pituus (1m alue)  
1. Martti Rekola 1,85m
2. Janne Kankaanpää 1,36m
Seuracup joukkue 11.8 Nummelaan 07.08.2020
Silja Line seurakisa 2, 6.8 Klaukkalassa, ilmoittaudu mukaan! 04.08.2020
Kunniakierros juostaan 14.9. 03.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
AM- ja SM-kisoihin ilmoittautuminen 21.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Nyt on aika viikkokisailla! 14.07.2020
Tue seuraa, ostamalla kannatustuotteita! 09.07.2020
Lajiklinikoita kesällä Klaukkalassa 08.06.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Ryhmien infotilaisuudet 1.6, 3.6 ja 9.6 31.05.2020
Luento: Lihastasapainokartoituksen merkitys urheilijalle, 9.6. klo 17.15 29.05.2020
Tervetuloa ryhmään mukaan! 27.05.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Nyt seura-asut uudesta NYU Kaupasta! 19.05.2020
Kilparyhmien harjoitukset alkavat 17.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Liikuntaleikki- ja urheilukoulut alkaa 1.6 08.05.2020
Kesäleirit järjestetään Harjulassa tänä kesänä! 08.05.2020
Talviviikkokisasarjan palkintojen jako 17.5. 06.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Aikuisten yleisurheilukoulu Klaukkalassa kesäkuussa 06.05.2020
Yleisurheiluohjaajatutkinto, ilmoittaudu 11.5 mennessä 05.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
Kesäkautta koskeva tiedote 09.04.2020
Talvikauden harjoitukset päättyneet 27.03.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Koronavirusohjeistusta 12.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
NYU n vuosikokous 01.03.2020
Ilmoittaudu talviviikkokisa 4, 27.2 klo. 17.00 23.02.2020
Ilmoittautuminen kesän ryhmiin alkanut! 20.02.2020
Helmikuun 2020 yleisurheilukirje 18.02.2020
Seuraleiri 2020 Pajulahti, aikataulu 31.01.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Harjoitukset ulkona ti 14.1 13.01.2020
Talviviikkokisa 3 ilmoittaudu 13.01.2020
Loppuviikko (ke,to) urheilukoulut ulkona! 10.12.2019
Talviviikkokisa 1 ja 2 tulokset 03.12.2019
Nurmijärven Yleisurheilun seuraleiri 2020 03.12.2019
Viikkokisa 2 ilmoittaudu 20.11.2019
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vuosikokous 5.11.19 03.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
Talvivikkokisasarja alkaa ensiviikolla 21.10.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Talven ryhmät alkaa 30.9 18.09.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
Viikkokisa 5 tulokset 05.09.2019
Seurakisa 3 9, ilmoittaudu 29.08.2019
NYU seuracup finaaliin joukkue 29.08.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Seuranmestaruus kilpailut 20.8, lopullinen aikataulu 19.08.2019
Tule seuraleirille 4.-6.10. 15.08.2019
Uudyn pm-junnut 9-15-V 13.08.2019
Viikkokisa 4 tulokset 09.08.2019
Viikkokisa 4 ilmoittaudu 03.08.2019
Viikkokisa tulokset 1, 2, 3 01.08.2019
Seura cup 2 lopullinen joukkue 23.07.2019
Viikkokisa 3 26.6 Parkkimäessä 20.06.2019
Viikokisa 2 ilmoittaudu 17.06.2019
VIIKKOKISA 2 ja 3 päivämäärä muuttuu!! 09.06.2019
Seuracup 1 joukkue 11.6 PÄIVITETTY 08.06.2019
Pm-viesitijoukkueet 8 6 05.06.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Viikkokisa 1 3.6 Klaukkalassa 30.05.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
SUL n kysely 26.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Torstaina 16 5 treenit tornimäessä 12.05.2019
Kevään seuralehti myös netissä 06.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Kesäkausi alkaa! 02.05.2019
Talviviikkokisasarja 2019 päättyi mitalien jakoon. 02.05.2019