Toimitsijat

Klaukkala Games 2021 toimitsijat lajeittain:

Kilpailunjohtaja: Janne Edelman
AM-ikisan ylituomarit: Juha Kylänpää

Ratalajit

  • Markus Lehtonen (lajinjohtaja)

Tulospalvelu

  • Isabella Edelman (pe)
  • Esa Katajainen (tulospalvelu)

Maalikamera

  • Tapani Markkula (maalikamera)
  • Veijo Kiiski (maalikamera)

Lähettäjät

  • Jari Laakso
  • Elina Paananen
  • Pertti Halonen
  • Ilja Makkonen

Aitaryhmä, ratavalvonta, kierroslaskenta (pe)

  • Lassi Korhonen
  • Anu Lehiö
  • Kimmo Saastamoinen
  • Leevi Leskelä
  • Ilkka Hemmilä

Aitaryhmä, ratavalvonta, kierroslaskenta (la)

  • Ilkka Hemmilä
  • Leevi Leskelä
  • Toni Ylärakkola (la 16->)
  • Markus Montonen
  • Susanna Henriksson (la)
  • Vesa Kärhä
  • Janne Edelman

Pituus 1 / Kolmilloikka

  • Maarit Vaittinen (lajinjohtaja)
  • Tanja Pallaspuro (lajisihteeri)
  • Kirsi Mösö
  • Jaakko Jokitalo
  • Tuuli Andersson
  • Ida Andersson (la)
  • Emma Lehtonen (pe P15)
  • Kasperi Kemppainen (pe T15)

Pituus 2

  • Minna Auranen (lajinjohtaja)
  • Anu Niemi (lajisihteeri)
  • Hannu Rahkila
  • Minna Pitzen (pe)
  • Anniina Pennonen (la)
  • Juho Auranen
  • Sanni Lehtonen (pe P13)

Korkeus

  • Ari Ketomäki (lajinjohtaja)
  • Johanna Malkamäki (lajisihteeri)
  • Annika Lehtonen
  • Janne Peltoniemi

Seiväs

  • Lassi Korhonen (lajinjohtaja)
  • Tiinamari Peltoniemi (lajisihteeri)
  • Leo Kautto
  • Annika Sundström

Moukari

  • Hannu Rinnekari (lajinjohtaja pe)
  • Maija Huhta (lajisihteeri pe, lajinjohtaja su)
  • Tuula Rinnekari (pe)
  • Markku Huhta
  • Kimi Rinnekari
  • Oskari Kaarila
  • Matias Ketomäki
  • Mikko Huhta
  • Elisa Huhta

Kiekko

  • Markus Montonen
  • Reetta Montonen (pe)
  • Susanna Henriksson (la)
  • Tiina Jaakola-Siimes
  • Vesa Kärhä
  • Kimmo Kemppainen (la)
  • Mira Montonen (pe)
  • Lotta Montonen (pe)

Kuula

  • Anna Havanto
  • Laura Anttolainen (pe)
  • Jaakko Leinonen (la)
  • Kimmo Mösö
  • Jukka Leskelä
  • Milla Pihlava (klo 18.15 ->)

Kävelyt

  • Veijo Kiiski (ylituomari)
  • Esko Kuha
  • Harri Lammi
  • Kimmo Kemppainen
  • Janne Edelman

Palkintojen jako

  • Oskari Lehtonen (pe)
  • Topias Leinonen (pe)
  • Erin Karjalahti (la)

Kuuluttaja

  • Vesa Lappalainen

Kioski ja kisakanslia

  • Outi Ukonmaanaho-Leinonen
  • Mirva Koivisto (pe)
  • Riitta Rahkila (la)
  • Anni Auranen

Välinetarkastus

  • Maria Edelman