Aluemestaruuskisan seurat

Eteläisen ja Kaakkoisen alueen moukarin- ja kiekonheiton aluemestaruuskisoihin osallistumisoikeus on Helsingin, Uudenmaan, Nyland-Åbolands, Lahden ja Kymenlaakson piireihin kuuluvien seurojen urheilijoilla.

Eteläisen ja Kaakkoisen alueen seurat:

  • Anjalan Liitto
  • Asikkalan Raikas
  • Borgå Akilles
  • Downtown 65 Endurance
  • Elimäen Vauhti
  • Endurance Ultrarunning Team Finland
  • Esbo IF
  • Espoon Tapiot
  • Hartolan Voima
  • Hausjärven Urheilijat
  • Heinolan Isku
  • Helsingfors IFK
  • Helsingin Juoksijat - Helsinki Runners ry
  • Helsingin Jyry
  • Helsingin Kisa-Toverit
  • Helsingin Kisa-Veikot
  • Helsingin Tarmo
  • HIK Friidrott
  • Hyvinkään seudun Urheilijat
  • IF Raseborg
  • IF Sibbo-Vargarna
  • Iitin Pyrintö
  • Ingå IF
  • Inkeroisten Terho
  • Janakkalan Jana
  • Joutsan Pommi
  • Karhulan Katajaiset
  • Karhulan Urheilijat
  • Karkkilan Pojat
  • Kenttäurheilijat -58
  • Keravan Urheilijat
  • Kerkkoon Urheilijat
  • Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
  • Kimito SF
  • Kirkkonummen Urheilijat
  • Korian Ponsi
  • Kouvolan Urheilijat
  • Kuhmoisten Kumu
  • Kuusankosken Kisa
  • Kuusankosken Urheiluseura
  • Lahden Ahkera
  • Leppävaaran Sisu
  • Liljendal IK
  • Lopen Urheilijat
  • Lovisa Tor
  • Länsi-Uudenmaan Urheilijat
  • Miehikkälän Vilkas
  • Myrskylän Myrsky
  • Mäntsälän Urheilijat
  • Nagu IF
  • Nastolan Naseva
  • Nummen Kipinä
  • Nurmijärven Yleisurheilu
  • Orimattilan Jymy
  • Padasjoen Yritys
  • Pakilan Veto
  • Pargas IF
  • Pertunmaan Ponnistajat
  • Porvoon Urheilijat
  • Pyhtään Yritys
  • Rekolan Raikas
  • Riihimäen Kisko
  • Runners Club
  • Sippolan Kunto
  • Sjundeå IF
  • Sysmän Sisu
  • Tapanilan Erä
  • Track and Field Espoo
  • Valkealan Kajo
  • Vantaan Salamat
  • Vehkalahden Veikot
  • Veikkolan Veikot
  • Vihdin Viesti
  • Viipurin Urheilijat
  • ÅIFK Friidrott

 Muiden seurojen urheilijat kilpailevat Klaukkala Gamesissä näissä lajeissa, mutta he eivät sijoitu aluemestaruuskilpailussa.