Uusimmat ajankohtaiset

Tuulisähkömaastot juostiin tiistaina 10.5. Parkkimäen vaihtelevalla radalla. Juoksijoita riitti lähes joka sarjaan ja 44 kilpailijan kesken syntyi kiihkeitä loppusuoran kamppailuja. Maalissa nähtiin lähes yksinomaan tyytyväisen näköisiä ilmeitä ja hengityksen voimakkuudesta päätellen juokseminen oli otettu riittävän tosissaan.

Kaikki osanottajat kerryttivät joko Tuulisähkö-liigan pistepottiaan tai Seurakisojen osallistumisaktiivisuustilastoaan.

Tulokset:

T5 400m

 

1) Aava Koivunen

2,55

2) Isla Heinonen

3,16

   

T6 400m

 

1) Taimi Heikkinen

2,03

   

P6 400m

 

1) Väinö Virala

2,18

2) Sulo Selvenius

2,40

   

P7 Maastojuoksu 1km

 

1) Tuukka Lehtonen

5,17

2) Iivo Martikainen

5,19

3) Juho Koljonen

5,45

4) Aksel Gummerus

5,46

   

T8 Maastojuoksu 1km

 

1) Ellen Lipasti

5,18

2) Ada Turunen

5,26

3) Viivi Virala

6,16

   

P8 Maastojuoksu 1km

 

1) Roope Korhonen

5,17

2) Toivo Keski-Kuha

5,39

3) Justus Mourujärvi

6,13

   

T9 Maastojuoksu 1km

 

1) Ella Kuusela

4,49

2) Elna Pihlajamäki

5,18

3) Tilda Jokitalo

5,31

4) Livia Jokitalo

5,32

   

P9 Maastojuoksu 1km

 

1) Severi Selvenius

4,26

2) Eetu Pallaspuro

4,37

   

P10 Maastojuoksu 2km

 

1) Vili-Petteri Lammi

8,53

2) Jyri Korhonen

9,17

3) Aarni Heikkinen

9,48

4) Lauri Honkanen

10,27

5) Max Tynkkynen

10,28

   

T10 Maastojuoksu 2km

 

1) Lotta Parviainen

9,25

2) Aliisa Kemppainen

10,17

Pinja Lucas

DNS

Vivian Niemi

DNS

   

T11 Maastojuoksu 2km

 

1) Anna Ollikainen

10,00

2) Sofia Vesterinen

10,24

3) Milla Pursiainen

10,52

Alexandria Suomi

DNS

Emma Paananen

DNS

   

P11 Maastojuoksu 2km

 

1) Olli Auranen

9,57

   

P12 Maastojuoksu 2km

 

1) Oliver Laapas

8,47

2) Riku Korhonen

8,48

Topias Leinonen

DNS

   

T12 Maastojuoksu 2km

 

1) Nella Pursiainen

9,19

Peppi Lucas

DNS

   

P13 Maastojuoksu 2km

 

1) Jere Mourujärvi

9,45

Jere Paananen

DNS

   

T13 Maastojuoksu 2km

 

1) Minja Toivanen

8,56

2) Heta Mösö

10,38

3) Mea Scepanovic

11,07

4) Jenna Pyykkö

11,12

   

T15 Maastojuoksu 4km

 

1) Pihla Jaakola-Siimes

16,37

2) Milla Pihlava

25,11

3) Oona Korhonen

25,12

   

P15 Maastojuoksu 4km

 

1) Aarne Ryynänen

26,27

Joona Paananen

DNS

 

Valmennustoiminta
Nuorisotoiminta
Kilpailutoiminta
Kuusi kultamitalia pm-junnuviesteistä 23.05.2022
Pm-junnuviestit - joukkueet päivitetty klo 17:20 21.05.2022
Hippo-kisat käyty - tulokset julkaistu 16.05.2022
Tuulisähkömaastoissa 44 juoksijaa - TULOKSET 10.05.2022
P15-sarjan joukkue kuudenneksi SM-maastoissa 10.05.2022
Tuulisähkö-maastojuoksut Parkkimäessä 10.5. - ILMOITTAUDU AJOISSA 09.05.2022
Tuulisähkö-liiga 2022 - katso tilanne 05.05.2022
NYU hallitsi joukkuekilpailuja pm-maastoissa 05.05.2022
Tuomarikoulutus to 5.5 klo 17.30 ILMOITTAUDU 29.04.2022
9-15 -vuotiaiden pm-maastojuoksut Porvoossa - ILMOITTAUDU 30.4. mennessä 28.04.2022
Tuulisähkö – vauhdittomat 2.4. 01.04.2022
9 urheilijaa 10 joukossa TJIG:ssä 14.03.2022
Kevään tuomarikoulutuksiin ilmoittautuminen avoinna 10.03.2022
UudYn pm-junnuhalleista 15 mitalia 10.03.2022
Talven SM-kilpailuista 4 mitalia 10.03.2022
Tampere Junior Indoor Games 11.-13.3. - Ilmoittautuminen 6.3. mennessä 02.03.2022
PM-junnuhallit Liikuntamyllyssä 5.3. - ILMOITTAUDU 2.3. MENNESSÄ 02.03.2022
PM-vauhdittomat - 14 mitalia 14.02.2022
Pm-vauhdittomat hypyt 13.2. Ilmoittaudu ajoissa. 07.02.2022
Sääntömuutoskoulutus 28.2.2022 24.01.2022
Kilpailukutsu: vauhdittomat hypyt 31.10. 19.10.2021
Seuran tilastot päivitetty 14.10.2021
Tuulisähkö-liigan ratkaisuviikko edessä 18.09.2021
Maria Kytölä taivutti viidenneksi Kalevan kisoissa 29.08.2021
Oskari Lehtoselle pronssia Kalaven kisoista 28.08.2021
Kalevan kisat – ennakkokatsaus 26.08.2021
Tuulisähkö-liigassa erittäin tiukkaa pistekamppailua 24.08.2021
Kolmas SM-viikonloppu - moniotteluista 6.sija 24.08.2021
Aluemestaruuskilpailuista moukarimitaleja Rinnekareille 19.08.2021
4 mitalia Pm-junnuotteluista 15.08.2021
Seurakisa ja heitto- ja hyppykisa 18.8. Parkkimäessä - ilmoittaudu heti! 14.08.2021
Toinen SM-viikonloppu – KISARAPORTIT 14.08.2021
19- ja 22-vuotiaiden SM-kilpailut - seuraa NYU:n urheilijoita 13.08.2021
NYU rynnisti Pohjola Seuracupin finaaliin 11.08.2021
Pohjola Seuracup 2 - ohjeita urheilijoille ja huoltajille 08.08.2021
Pohjola Seuracup 2, NYU:n joukkue ja toimitsijatehtävät 08.08.2021
Riku ja Aatu Tuulisähkö-liigan kärkinimet 08.08.2021
8 mitalia SM-kilpailuista. Lue KISARAPORTIT 08.08.2021
SM-kisaviikonloppu - katso NYU:n urheilijat 06.08.2021
Pm-junnuviesteistä 11 mitalia 06.08.2021
Nurmijärven Yleisurheilun mitalijuhlaa YAG:ssa 30.07.2021
Seurakisa ja Heitto- ja hyppykisa 1 torstaina 13.6., viestit sunnuntaina 13.6. 06.06.2021
PM-viestit ja -junnuottelut siirretään myöhemmäksi 01.06.2021
Sprintit ja seurakisa 1.6, ilmoittaudu mukaan! 27.05.2021
YAG Klaukkalaan 2023 10.05.2021
Kevään tuomarikoulutukset etäyhteyksillä 23.04.2021
Nurmijärven Sähkö NYU:n yhteistyökumppaniksi 22.02.2021
Mestaruuscupin ja rankingin lopputulokset 2020 13.02.2021
Nyu:n tilastot 2020 päivitetty 16.11.2020
Vauhdittomat hypyt peruttu 23.10.2020
Tuomarikoulutusta lokakuussa 06.10.2020
Silja Line seurakisa 4, ilmoittaudu mukaan! 31.08.2020
Seurakisa 3 Klaukkalassa ilmoittaudu 22.08.2020
Seuranmestaruuskisat 17.8. Klaukkalassa 15.08.2020
Nurmijärven Yleisurheilu menestyy aluemestaruuskisoissa 29.07.2020
Tulokset: Silja Line Seurakisat 1 20.07.2020
UUDY:n pm-kisoihin ilmoittautuminen 20.07.2020
Maksuton I-tason tuomarikoulutus to 11.6. klo 17.30 07.06.2020
Kesäkuulle kaksi hyppykisaa Klaukkalaan 05.06.2020
Klaukkalan sprinttien kilpailuohjeet julkaistu 24.05.2020
Sprintit ja moukarikisa 2.6. Klaukkalassa 17.05.2020
Talviiviikkokisa 4 tulokset 06.05.2020
Lajinjohtajakoulutus siirtyy 18.04.2020
P/T15-14 SM-kisat myönnetty NYU:lle vuonna 2022 13.03.2020
Kevään yleisurheilukilpailuja peruttu 12.03.2020
Nyt seura-asuja tilaamaan 21.01.2020
Oskari Lehtonen piirin paras 14.11.2019
Vauhdittomien tulokset 10.11.2019
PalkintoGaala 24 11 07.11.2019
NYU n vauhdittomat 7.11.19 03.11.2019
NYU:n vuositilastot julkaistu 21.10.2019
Ranking tilanne 2019 päivitetty 16.09.2019
pm-kisat 24. - 25.8.19 23.08.2019
Hippokisojen tulokset 03.06.2019
Klaukkalan Sprinttien tulokset 03.06.2019
Hippo aikataulu ja osallistujat julkaistu 28.05.2019
Klaukkalan sprinttien aikataulu julkaistu 27.05.2019
Kunniakierros - Tukijoiden kerääminen voi alkaa 21.05.2019
Tulokset maastojuoksukisasta 16.4.19 05.05.2019
Hippo -kisoihin ilmoittautuminen 30.04.2019
NYU n vuosikokous 19.3.19 15.03.2019
Pm-vauhdittomat hypyt 13.1.19 03.01.2019
Pm-junnuhallit la 26.1.19 02.01.2019
Hyvää Uuutta Vuotta 2019! 31.12.2018
Toimintasuunnitelma vuodelle 2019 14.12.2018
Muut uutiset