Seuranmestaruuskisat ovat cup-muotoinen, pisteet lajeittain sijoituksista 10-7-5-3-2-1-1-1-1 jne.
Kauden päättäjäisissä palkitaan 3 parasta sarjoittain+ kaikki, jotka osallistuneet kaikkiin lajeihin (maastot, seuranmest kaikki lajit+vauhdittomat)
Seuranmestaruus-cupissa palkitaan vain sarjat T/P 7-15, Sarjat 7,8,9,10,11,12,13,(14-15)-vuotiaat
Tulokset:
T7
- Sara Parviainen (32p)
- Sarla Kakkola (29p)
- Liina Forsström (20p)
- Viiviliina Nurminen (17p)
- Pinja Kylmänen (15p)
- Minni Tuppura (12p)
- Charlotta Kajander (10p)
- Elsa Grönlund (5p)
- Mona Multala (3p)
- Vilma Niva (1p)
T8
- Anniina Forsström (49p)
- Oona Ketomäki (37p)
- Erika Inkeroinen (19p)
- Aino Felt (10p)
- Juuli Kakkola (10p)
- Emma Weckström (5p)
T9
- Salla Hyvönen (43p)
- Inkaliina Nurminen (38p)
- Nette-Nina Hiltunen (22p)
- Emilia Kapanen (13p)
- Inka Tarhonen (12p)
- Kerttu Kilpeläinen (10p)
- Anni Nikkilä (10p)
- Venla Lehtonen (9p)
- Jenni Kotamäki (5p)
- Milja Lipponen (5p)
- Senni Hulmi (4p)
- Heidi Lindholm (3p)
- Sera Väistö (2p)
- Eevi Grönlund (1p)
T10
- Suvi Rantala (41p)
-
Suvi Porokari (31p)
-
Elina Kettinen (29p)
- Peppi Puhakka (28p)
- Adele Vuorinen (18p)
- Jenna Lamio (11p)
- Eveliina Julkunen (7p)
- Sara Neiglick (4p)
- Ella Korhonen (1p)
T11
- Jemina Saari (51p)
- Nea Kylmänen (39p)
- Janette Lohilahti (10p)
- Essi Kärhä (7p)
- Julia Lankinen (3p)
- Ulla Aho (2p)
T12
- Ilona Nourrisson (30p)
T13
- Emmi Pajasmaa (47p)
- Liina Ylikotila (33p)
- Stella Vaittinen (31p)
- Ida Pettersson (13p)
T15
- Ida Andersson (37p)
- Pinja Porokari (25p)
- Kati Rinnekari (23p)
- Nelli Kantelinen (20p)
- Sanni Pajasmaa (14p)
- Nadja Grasivskaya (10p)
- Minja Nurminen (5p)
- Annamari Nurminen (5p)
- Sara Ohlström (3p)
- Vilma Ahola (2p)
P7
- Luukas Lahti (40p)
- Samuli Neiglick (28p)
- Kasperi Kemppainen (27p)
- Eero Laine (17p)
- Oskari Huppunen (10p)
- Elmeri Pajasmaa (6p)
P8
- Jami Saari (55p)
- Rasmus Puhakka (43)p
- Juho Rantala (21p)
- Jonathan Kankaanpää (15p)
- Eemeli Salminen (5p)
P9
- Eemil Laine (45p)
- Elias Enckell (36p)
- Leevi Leskelä (35p)
- Toni Rinnekari (19p)
- Justus Kankaanpää (7p)
- Samuli Heiskanen (6p)
- Aapo Felt (5p)
- Otto Salomäki (4p)
- Joonas Kalliola (3p)
- Pauli Kokkonen (3p)
P10
- Aku Rissanen (40p)
- Eemil Pellonperä (29p)
- Samu Käyhty (26p)
- Aleksi Hämäläinen (7p)
- Jaro Kotilainen (5p)
- Jonni Manninen (1p)
- Thomas Kurki (1p)
P11
- Matias Ketomäki (48p)
- Aleksi Viisanen (30p)
- Eetu Kauko (10p)
P12
- Markus Mero (47p)
- Kimi Rinnekari (39p)
- Eemil Henriksen (7p)
P13
- Oliver Alakörkkö (40p)