Tulokset 2016

Koululaisten ja kunnan  maastojuoksun mestaruuskilpailut 3.5.2011 Kehityksen majalla                            

T U L O K S E T                            
                 

Tytöt vuotta 0.6 km                             

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero                            

  1. Venla N?i              L?ikaaren 2.58,2                            
  2. Fatim Diakite                             3.04,5       0.06,3                            
  3. Anni Meril?nen                          3.17,1       0.18,9                            
  4. Venla Sassi              Nukari           3.20,5       0.22,3                            
  5. Pinja Kylm?n                            3.31,8       0.33,6                            
  6. Sani Hautaniemi                           4.18,5       1.20,3                            
  7. Iita Hartikainen                          5.17,3       2.19,1                            
 Keskeytys   1                            
  -  90.            Salla Vallinkoski                            

                          

Pojat 6 vuotta 0.6 km                             

  1. Eljas Roivainen          Ylitilantien          2.51,2                            
  2. Oskari Huppunen          Perttulan p?   4.24,3       1.33,1                            

                           
                            

Tyt? vuotta 1 km                             

  1. Oosa Hartikainen         Rajam?         4.01,6                            

                           
                            

Pojat 7 vuotta 1 km                             

  1. Taavi Taalikka           Kuitin p??   3.38,1                            
  2. Tomas Salo               Kirkonkyl?      3.47,4       0.09,3                            
  3. Aatu Pulkkinen           Toivojantien    .51,1       0.13,0                            
  4. Toni Rinnekari           Uotilan esiko    4.08,5       0.30,4                            

                           
                            

Tyt? vuotta 1 km                             

  1. Eerika Malmstr?       Lukkarin koul    3.56,0                            
  2. Kia Mero                       Maaniitun kou    3.57,6       0.01,6                            
  3. Pinja Haapanen            Nukarin koulu    4.05,4       0.09,4                            
  4. Iida Sassi                     Nukarin koulu    4.31,5       0.35,5                            

                           
                            

Pojat 8 vuotta 1 km                             

  1. Onni V?jylkk?                                 3.21,5                            
  2. Eemeli Roivainen         Isoniitun kou    3.30,8       0.09,3                            
  3. Joona Tikkanen           Lukkarin koul    3.41,6       0.20,1                            
  4. Aku Jaakkola             Uotilan koulu    3.54,3       0.32,8                            
  5. Luukas Pietil?en       L?ikaaren k    3.55,8       0.34,3                            

                           
                            

Tyt? vuotta 1.5 km                             

  1. Elsa Hartikainen         Rajam? koul    6.54,6                            
  2. Nea Kylm?n             Karhunkorven     7.37,8       0.43,2                            
  3. Oona Mustonen            Rajam? koul    7.40,6       0.46,0                            
  4. Oona Malmstr?         Lukkarin koul    8.24,3       1.29,7                            

                           
                            

Pojat 9 vuotta 1.5 km

  1. Matias Liikkanen         Harjulan koul    6.55,2
  2. Jyri Kuikka              Harjulan koul        7.02,5       0.07,3
  3. Luukas J?kel?en      Klaukkalan al    7.13,7       0.18,5
  4. Ville Vallinkoski        Uotilan koulu          7.16,8       0.21,6
  5. Eemil Huju               Harjulan koul       7.17,2       0.22,0
  6. Santeri H?inen         Lukkarin koul    7.30,8       0.35,6
  7. Samuli Sarmala           L?ikaaren k    7.36,9       0.41,7
  8. Tino Kiviniemi           Rajam? koul    7.39,2       0.44,0
  9. Joni Virta               Lukkarin koul         7.39,4       0.44,2
 10. Otto Syrj?             Rajam? koul    7.55,4       1.00,2
 11. Aleksi Viisanen          Nukarin koulu    8.45,3       1.50,1
 12. Matias Ketom?          Harjulan koul    9.38,1       2.42,9

                           
                            

Tyt?0 vuotta 1.5 km                             

  1. Milla Saarinen           Maaniitun kou     7.28,9                            
  2. Kira Leivo               Nummenp? ko    7.51,3       0.22,4                            
  3. Kukka Pietil?en        L?ikaaren k    8.10,7       0.41,8                            

                          

Pojat 10 vuotta 1.5 km                             

  1. Markus Mero              Maaniitun kou      6.35,6                            
  2. Ookko Hartikainen        Rajam? koul  6.36,1       0.00,5                            
  3. Tommi Berg               L?ikaaren k       6.36,5       0.00,9
  4. Tuukka Heikkinen         Klaukkalan ko    6.36,8       0.01,2
  5. Heikki Rahkila           Klaukkalan  k        6.51,1       0.15,5
  6. Matias Perkola           Rajam? koul    6.55,6       0.20,0
  7. Tuomas Taalikka          Harjulan koul    7.10,3       0.34,7
  8. Teemu J?inen           R?n koulu     7.14,7       0.39,1
  9. Akseli Saarentaus        Rajam? koul    7.16,5       0.40,9
 10. Ville Valkama            Rajam? koul       7.24,7       0.49,1
 11. Konsta Jaakkola          Uotilan koulu     7.27,6       0.52,0
 12. Niko Kivineimi           Rajam? koul     7.28,5       0.52,9
 13. Jere N?i               L?ikaaren k       7.31,0       0.55,4
 14. Onni Soiniemi            Harjulan koul      7.45,9       1.10,3
 15. Kimi Rinnekari           Uotilan koulu      7.46,1       1.10,5
 16. Joel K??            Leps?n koul    7.47,4       1.11,8
 17. Jesse Pirinen            L?ikaaren k      8.05,1       1.29,5
 18. Petri Linna              Rajam? koul      8.20,1       1.44,5
 19. Niklas P?inen          L?ikaaren k     8.25,8       1.50,2                            
 20. Santeri Lentonen         Rajam? koul  8.43,5       2.07,9                            
 21. Tuukka Saari             Rajam? koul    9.06,3       2.30,7                            
 Keskeytys   1                            
  -  79.            Oskari Backman           R?n koulu                            
                           
                            

Tyt?2 vuotta 2 km                             

  1. Viivi Lehikoinen         Lukkarin koul         7.56,1                            
  2. Sanni Pajasmaa           Lukkarin koul     8.00,6       0.04,5                            
  3. Heidi Mustonen           Rajam? koul    8.24,6       0.28,5                            
  4. Emmi Pajasmaa            Lukkarin koul     9.01,2       1.05,1                            
  5. Jenna Kylm?n           Karhunkorven    9.21,2       1.25,1                            
  6. Kati Rinnekari           Uotilan koulu          10.07,1       2.11,0                            
  7. Kerttu H?inen          Lukkarin koul      11.28,5       3.32,4                            
  8. Vilma Pulkkinen          L?ikaaren k      14.10,1       6.14,0                            
  9. Ronja H?inen           L?ikaaren k   14.11,8       6.15,7                            

                            
                            

Pojat 12 vuotta 2 km                             

  1. Matias Meril?en        Harjulan koul      7.24,0                            
  2. Simo Kauppila            Maaniitun kou       7.58,3       0.34,3                            
  3. V??volainen         Nukarin koulu      8.55,9       1.31,9                            
  4. Hannes V?jylkk?      Rajam? koul   8.57,2       1.33,2                            
  5. Eetu Korkiakoski         Rajam? koul      9.08,4       1.44,4                            
  6. Eetu Aki-Ranta           Maaniitun kou     10.37,6       3.13,6                            
  7. Juuso Berg               Rajam? koul      11.27,1       4.03,1                            
  8. Tuomas Kuittinen         Rajam? koul   11.27,3       4.03,3                            

                            
                            

Tyt?4 vuotta 3 km                             

  1. Ida Andersson            Mets?l?ko   11.25,6                            
  2. Pinja Porokari           Uotilan koulu   11.59,4       0.33,8                            
  3. Elina Meril?en         Harjulan koul   12.28,7       1.03,1                            
  4. Venla Leutonen                                13.04,4       1.38,8                            
  5. Milla Viisanen           Nukarin koulu   14.11,2       2.45,6                            
  6. Jonna Taalikka           Harjulan koul   15.17,8       3.52,2                            

                           
                            

Pojat 14 vuotta 3 km                             

  1. Oskari Lehtonen          Isoniitun kou         11.09,1                            
  2. Teemu Mustonen           Rajam? koul   11.22,4       0.13,3                            

                           
                            

Naiset 16 vuotta 4 km                             

  1. Nina Leivo               Nurmij?en y   16.49,2                            
  2. ?a Sj?dt             Isoniitun kou   17.56,2       1.07,0                            
  3. Tiina Rinnekari          Nurmij?en y   22.35,3       5.46,1                            

                            
                            

Miehet 16 vuotta 4 km                             

  1. Lauri Roininen           Nurmij?en y   14.55,7                            

                            
                            

Naiset 19 vuotta 4 km                             

  1. Marika Suominen                          17.12,7                            

                           
                            

Miehet 19 vuotta 4 km                             

  1. Miika Suominen                           13.40,8                            

                            
                            

Naiset 4 km                             

  1. Johanna Kojonen                          20.18,2                            
  2. Saila Savolainen                         23.02,2       2.44,0                            
            

Talvikisa 2 tulokset 24.11.2016
NYU:n Seuranmestaruuscuo 2016 lopputilanne 15.11.2016
NYU:n vauhdittomat hypyt, Klaukkalan yläaste 3.11.2016 06.11.2016
Syysmaastot osa 4 - tulokset 06.11.2016
Syysmaastot osa 3 - tulokset 24.10.2016
Syysmaastot osa 2 - tulokset 16.10.2016
Talvikisa 10.10.2016 tulokset 13.10.2016
Syysmaastot osa 1 - Tulokset 10.10.2016
Pm junnottelut 9-13-v, 10.9.2016, Riihimäki 15.09.2016
Keihäskisat, Klaukkala 3.9.2016 04.09.2016
Klaukkalan Syysmoukari 1 ja mestaruustonnit 1.9.2016 02.09.2016
NYU n mestaruuskisat 23.8.2016, klaukkala 23.08.2016
Viikkokisa 5, 18.8.2016, Klaukala 18.08.2016
Pm-junnukisat 13.-14.8.2016, Hyvinkää 14.08.2016
Viikkokisa 4, 8.8.2016 Klaukkala 08.08.2016
Vattenfall 2. osakilpailu, Klaukkala 4.8.2016 05.08.2016
Viikkokisa 3, 27.6.2016, Parkkimäki 27.06.2016
Viikkokisa 2, 16.6.2016 Klaukakla 16.06.2016
Nurmijärven Nuorten Eliittikisat 14.6.2016, Klaukkala 14.06.2016
Viikkokkisa 1 6.6.2016 Klaukkala 06.06.2016
29. Hippo-kisat 31.5.2016, Klaukkala 01.06.2016
Pm-junnuviestit Janakala 28.5.2016 29.05.2016
Pm junnu-ottelut Lohja. 22.5.2016 29.05.2016
Klaukkalan kevätmoukari 2. Klaukkala 19.5.2016 19.05.2016
Klaukkalan kevätmoukari 1, Klaukkala 7.5.2016 07.05.2016
PM-junnumaastot, Lohja, Pusula, 5.5.2016 06.05.2016
NYU:n mestaruusmaastot, Parkkimäki 25.4.2016 26.04.2016
Aluemestaruusmaastot Vantaa 26.4.2016 26.04.2016
NYU:n maastojuoksut 19.4. Maaniittu 20.04.2016
SM-tiejuoksut, Jyväskylä 16.4.2016 16.04.2016
Aluemestaruustiejuoksut, Karkkila, 10.4.2016 10.04.2016
pm-tiejuoksut 9-15 v, Karkkila 10.4.2016 10.04.2016
Pajulahti Seuraleiri letävä 20 m, 4.3.2016 10.03.2016
Uudyn junnuhallit, Liikuntamylly, 13.2.2016 14.02.2016
Vauhdittomat hypyt pm-kisat, Hyvinkää 6.1.2016 06.01.2016