Omat kilpailut

 

Nurmijärven Yleisurheilun omat kisat ja tapahtumat vuonna 2018

Alustavat kisapäivät eli muutokset mahdollisia

pvm Kisa Paikka

kilpailujohtaja/ vastuu

 

ma 9.4 Maastokisat klo.18.00 Maaniittu Pöllänen
ma 23.4 Seuran mestaruusmaastot Parkkimäki Pöllänen
to 10.5 Unelmien liikuntapäivä Klaukkalan urheilukenttä Paananen, Pöllänen
ma 14.5 Pikajuoksukisat Klaukkalan urheilukenttä ​Paananen
to 24.5 Hippokisat Klaukkalan urheilukenttä ​Markkula
ti 29.5 Kunniakierros Klaukkalan urheikenttä Laine
       
       
ti 5.6 Viikkokisa 1 Klaukkalan urheilukenttä Paananen
ma 18.6 Viikkokisa 2 Kirkonkylän urheilukenttä Paananen
       
to 28.6 Viikkokisa 3 Klaukkalan urheilukenttä Paananen
ma 13.8 Viikkokisa 4 Klaukkalan urheilukenttä Paananen
to 23.8.  Viikkoisa 5 (NYU avoimet Seurakisat) Klaukkalan urheilukenttä Paananen
25.-26.8 Märkiön urheiluleiri Märkiön leirikeskus Paananen
ti 28.8 Seuranmestaruuskista 1 Klaukkalan urheilukenttä ​Leskelä
ti 4.9 ​Seuranmestaruus 2. Klaukkalan urheilukenttä ​Leskelä
ti 23.10 Talvikisa 1, maasto Parkkimäen pururata Nuorisotoimikunta

ma 29.10

Talvikisa 2, vauhdittomat Urheilupuistonkoulu Nuorisotoimikunta

 

to 1.11             NYU:n seuranmestaruus vauhditon           Urheilupuistonkoulu                 Markkula

ke 14.11           Talvikisa 3, salikisa                                 Klaukkalan ala-aste                  Nuorisotoimikunta

su 25.11           Palkintogaala                                         Rientola, Perttula                     

ti 4.12              Talvikisa 4, salikisa                                 Sähköareena                           Nuorisotoimikunta

ke 30.1             Talvikisa 5, salikisa                                Klaukkalan ala-aste                   Nuorisotoimikunta

ma 25.2            Talvikisa 6, salikisa                                Urheilupuiston koulu                 Nuorisotoimikunta

ti 26.3               Talvikisa 7, maasto                               Parkkimäen pururata                 Nuorisotoimikunta'

ke 24.4              Talvikisa 8, maasto                              Tornimäen ulkoilualue                Nuorisotoimikunta

Kauden päättäjäisissä palkitaan 3 parasta sarjoittain+ kaikki, jotka osallistuneet kaikkiin lajeihin (maastot, seuranmest kaikki lajit+vauhdittomat)Seuranmestaruuskisat ovat cup-muotoinen, pisteet lajeittain sijoituksista 10-7-5-3-2-1-1-1-1 jne.

Seuranmestaruus-cupissa palkitaan vain sarjat T/P 7-15, Sarjat 7,8,9,10,11,12,13,(14-15)-vuotiaat

Seuran omissa kilpailuissa vastuuhenkilö, joka toimii kilpailujen johtajana:
1. varaa kilpailupaikan. (Kilpailupäälliikkö tekee alustavat varaukset liikuntatoimistoon helmikuun aikana)
2. sopii lajit ja laatii aikataulun
3. toimittaa kentänhoitajille luettelon tarvittavista välineistä ja aikataulun
4. hankkii lajinjohtajat/toimitsijat jo varhain keväällä
5. hankkii ja sopii tulospalvelun
6. hankkii kuuluttajan
7. huolehtii ilmoituksista lehdissä ja seurapalstoilla.
      Voi myös sopia, että tiedottaja hoitaa
8. hankkii palkinnot
9. ilmoittaa kaikille, mikäli tapahtuu muutoksia suunnitelmissa
10.vastaa, että tulokset tulevat lehtiin, seuroille, tilastomiehille (Jalava/Rautio/Siltanen/Hemmilä), lisätietoja tulosten lähettämisestä piirikalenterissa
11.lukee yleisurheilun säännöistä, mistä muista asioista kilpailujen johtaja vastaa