Omat kilpailut

Nurmijärven Yleisurheilun omat kisat ja tapahtumat vuonna 2020

Alustavat kisapäivät eli muutokset mahdollisia

Pvm Klo Kilpailu Sarjat Kilpailunjohtaja
to 16.01. 17.00 Salikisat (talviviikkokisa 3) P/T15 - P/T7 Elina Paananen
ti 27.02. 18.00 Salikisat (talviviikkokisa 4) P/T15 - P/T7 Elina Paananen
ke 01.04. 18.00 Maantiejuoksu (talviviikkokisa 5)
[kilpailukalenteri]
M/N - P/T7 Elina Paananen
ke 15.04. 18.00 Seuran avoimet mestaruusmaastot
[kilpailukalenteri]
M/N - P/T9 Markus Lehtonen
to 23.04. 18.00 Maastojuoksu (talviviikkokisa 6) P/T15 - P/T7 Elina Paananen
la 02.05. 13.00 Klaukkalan kevätmoukari 1 (alustava) M/N - P/T9 Hannu Rinnekari
la 16.05. 13.00 Klaukkalan kevätmoukari 2 (alustava) M/N - P/T9 Hannu Rinnekari
ti 19.05.   Hippokisat   Tapani Markkula
ma 25.05. 17.30 Viikkokisat 1
[kilpailukalenteri]
P/T13 - P/T9 Elina Paananen
ti 26.05.   Kouluviestikarnevaalit   Elina Paananen
ti 26.05. 18:00 Kunniakierros    
ti 02.06. 17.30 Klaukkalan sprintit (alustava) M/N - P/T9 Janne Edelman
ke 10.06. 17.30 Viikkokisa 2
[kilpailukalenteri]
P/T13 - P/T9 Elina Paananen
ti 16.06. 17.30 Seuracup 1. osakilpailu M/N17 - P/T11 Janne Edelman
to 25.06. 17.30 Viikkokisa 3
[kilpailukalenteri]
P/T13 - P/T9 Elina Paananen
to 06.08. 17.30 Viikkokisa 4
[kilpailukalenteri]
P/T13 - P/T9 Elina Paananen
ti 18.08. 17.30 NYU avoimet seuranmestaruuskilpailut (alustava) M/N - P/T9 Markus Lehtonen
ti 01.09. 17.30 Viikkokisa 5 (avoin seurakisa) (alustava) P/T15 - P/T7 Elina Paananen
ti 01.09. 17.00 Syysmoukari 1 (alustava) M/N - P/T9 Hannu Rinnekari
la 05.09. 13.00 Keihäskilpailu (alustava) M/N, M/N19, M/N17 Markus Pohjonen
ti 08.09. 17.30 Seuranmestaruustonnit (alustava) M/N - P/T9 Markus Lehtonen
ti 08.09. 17.30 Syysmoukari 2 (alustava) M/N - P/T9 Hannu Rinnekari
to 05.11. 17.30 Seuranmestaruuskilpailut Vauhdittomat sisähypyt
[kilpailukalenteri]
M/N - P/T7 Tapani Markkula

Kauden päättäjäisissä palkitaan 3 parasta sarjoittain+ kaikki, jotka osallistuneet kaikkiin lajeihin (maastot, seuranmest kaikki lajit+vauhdittomat) Seuranmestaruuskisa on cup-muotoinen, pisteet lajeittain sijoituksista 10-7-5-3-2-1-1-1-1 jne.

Seuranmestaruus-cupissa palkitaan vain sarjat T/P 7-15, Sarjat 7,8,9,10,11,12,13,(14-15)-vuotiaat

Seuran omissa kilpailuissa vastuuhenkilö, joka toimii kilpailujen johtajana:

  1. varaa kilpailupaikan. (Kilpailupäälliikkö tekee alustavat varaukset liikuntatoimistoon helmikuun aikana)
  2. sopii lajit ja laatii aikataulun
  3. toimittaa kentänhoitajille luettelon tarvittavista välineistä ja aikataulun
  4. hankkii lajinjohtajat/toimitsijat jo varhain keväällä
  5. hankkii ja sopii tulospalvelun
  6. hankkii kuuluttajan
  7. huolehtii ilmoituksista lehdissä ja seurapalstoilla. Voi myös sopia, että tiedottaja hoitaa.
  8. hankkii palkinnot
  9. ilmoittaa kaikille, mikäli tapahtuu muutoksia suunnitelmissa
  10. vastaa, että tulokset tulevat lehtiin, seuroille, tilastomiehille (Jalava/Rautio/Siltanen/Hemmilä), lisätietoja tulosten lähettämisestä piirikalenterissa
  11. lukee yleisurheilun säännöistä, mistä muista asioista kilpailujen johtaja vastaa